Bērnu kardiologs

Kas ir bērnu kardiologs?


Bērnu kardiologs ir medicīnas speciālists, kas nodarbojas ar sirds slimību diagnostiku un ārstēšanu bērniem un pusaudžiem. Šī specialitāte ietver plašu zināšanu spektru par dažādām sirds un asinsvadu sistēmas patoloģijām, kas var ietekmēt bērnus kamēr tie atrodas mammas vēderā līdz pat vecumdienām.
Bērnu kardiologi izmeklē un ārstē dažādas sirds problēmas, piemēram, iedzimtas sirdskaites, ritma traucējumus, sirds mazspēju un iekaisuma slimības, kas skar sirdi. Viņi veic arī sirds ehokardiogrāfiju, EKG (elektrokardiogrāfiju) un citas diagnostikas procedūras, lai novērtētu sirds darbību.
 

Kādas salimšanas ārste bērnu kardiologs?


Bērnu kardiologs ārstē dažādas sirds un asinsvadu sistēmas slimības un traucējumus bērniem. Šeit ir daži no galvenajiem apstākļiem, ar kuriem bērnu kardiologi nodarbojas:
 • Iedzimtas sirdskaites: Šīs ir sirds struktūras un/vai funkcionālas anomālijas, kas rodas pirmajās grūtniecības nedēļās, kā piemēram, vienas no biežākajām slimībām- priekškambaru starpsienas defekti, kambaru starpsienas defekti, lielo sirds asinsvadu anomālijas u.c.
 • Ritma traucējumi (aritmijas): Šie traucējumi ietver jebkādas ne-normālas sirds ritma izmaiņas. Piemēri ietver tahikardiju (nepareizu ātru sirdsdarbību), bradikardiju (lēnu sirdsdarbību) un cita veida aritmijas.
 • Sirds mazspēja: Stāvoklis, kad sirds nespēj efektīvi sūknēt asinis, lai nodrošinātu ķermeni ar nepieciešamo skābekli un barības vielām.
 • Miokardīts: Sirds muskuļa iekaisums, kas var izraisīt sirds darbības traucējumus un sirds mazspēju.
 • Hipertensīvas sirds slimības: Augsts asinsspiediens bērniem, kas var izraisīt sirds muskuļa sabiezēšanos jeb hipetrofiju, kā arī citu orgānu bojājumus.
 • Perikardīts: Sirds apvalka iekaisums, kas var izraisīt sāpes krūtīs un citus simptomus.
 • Asinsvadu slimības: Piemēram, aortas aneirisma vai iekaisums asinsvados (vaskulīts).

Bērnu kardiologi veic arī regulāras pārbaudes un novērošanu bērniem, kuriem ir augsts sirds slimību risks, piemēram, tiem, kuriem ir ģimenes anamnēzē sirds slimības, vai bērniem, kuriem ir hroniskas veselības problēmas, kas var ietekmēt sirdi. Viņi arī sniedz konsultācijas par veselīgu dzīvesveidu un profilaktiskiem pasākumiem sirds veselības uzlabošanai.
 

Pie kādiem simptomiem ir jāgrižas pie bērnu kardiologa?


Ir vairāki simptomi un pazīmes, kas var liecināt par iespējamām sirds problēmām bērniem un kuros ieteicams vērsties pie bērnu kardiologa. Šie simptomi var būt dažādi atkarībā no bērna vecuma un konkrētās veselības problēmas. Lūk, daži no galvenajiem simptomiem:
 • Troksnis virs sirds: Pie dažāmām sirdskaitēm pediatrs var izkalusīt nepareizu troksni virs sirds, kas var būt pazīme nepareizai asins plūsmai sirdī.
 • Elpas trūkums: Īpaši, ja tas notiek miera stāvoklī vai nelielas fiziskas slodzes laikā.
 • Ātra vai neregulāra sirdsdarbība: Jūtama kā "lēkšana" krūtīs vai ārkārtīgi strauja sirdsdarbība.
 • Zilgani ādas vai gļotādu toņi: Zināms kā cianoze, kas var norādīt uz nepietiekamu skābekļa līmeni asinīs sirds anatomisku izmaiņu dēļ.
 • Slikta svara dinamika: Bērniem ar iedzimtām sirdskaitēm raksturīga izteikti samazināts svara pieaugums
 • Vājums vai nogurums: Īpaši, ja tas ir neparasti bērnam un neizskaidrojams ar citiem apstākļiem.
 • Reibonis vai apziņas zudums: Īpaši, ja tas notiek fiziskas slodzes laikā vai pēkšņi.
 • Krūšu sāpes: Lai arī retāk sastopamas bērniem, tās var būt nopietnas sirds problēmu pazīmes.
 • Ātra noguruma sajūta fiziskas slodzes laikā: Nespēja izturēt fizisku slodzi, kas parasti būtu atbilstoša bērna vecumam un fiziskajam stāvoklim.
 • Pietūkums ap potītēm, kājām vai vēdera rajonā: Var norādīt uz sirds mazspēju.
 • Svīšana: Neparasta vai pārmērīga svīšana, īpaši miera stāvoklī vai nelielas slodzes laikā.

Ja Jūsu bērnam ir kāds no šiem simptomiem, ieteicams konsultēties ar pediatru, kurš var novērtēt simptomus un, ja nepieciešams, nosūtīt pie bērnu kardiologa. Ir svarīgi atcerēties, ka daži no šiem simptomiem var būt arī citu, nekardioloģisku problēmu izpausmes, tāpēc precīza diagnoze ir būtiska.
 

Bērnu kardiologa pieņemšanas process


Bērnu kardiologa vizīte sākas ar bērna svara un auguma noteikšanu, ka arī elektrokardiogrāfiju ko veic ārsta asistents.

Ir svarīgi, lai vecāki sagatavotu bērnu izmeklējumiem, pirms apmeklējuma izskaidrojot, ka tiks veiktas nekaitīgas un nesāpīgas procedūras, un ka medicīnas personāls ir draudzīgs un atsaucīgs.

Pieņemšanas laikā bērnu kardiologs veiks sirds ehokardiogrāfiju, lai detalizēti izvērtētu sirds struktūru. Tikai pēc šīs izmeklēšanas notiks konsultācija. Bērnu kardiologs apkopos pilnīgu anamnēzi, ieskaitot ģimenes locekļu sirds slimības, kas varētu būt pārmantotas.

Pēc konsultācijas ārsts var izrakstīt papildu izmeklējumus un analīzes, piemēram, Holtera monitorēšanu (24 vai 48 stundas) vai diennakts asinsspiediena monitorēšanu.
 

FORTEMED bērnu kardiologs


Dr. Emīls Šmitiņš ir sertificēts bērnu kardiologs, invazīvais bērnu kardiologs, pediatrs un ehokardiogrāfijas eksperts, kurš specializējas dažādu bērnu sirds patoloģiju diagnostikā un ārstēšanā, kā arī veic profilaktiskās apskates, lai priekšlaicīgi atklātu potenciālas veselības problēmas.
 
Viņš ir zināms ar augstu profesionalitāti un zinātnisku darbību, ko veic gan kā bērnu kardiologs Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, gan kā pasniedzējs Rīgas Stradiņa universitātē.
 
Dr. Šmitiņš aktīvi iesaistās dažādos zinātniskos un pētnieciskos projektos, kas vērsti uz bērnu sirds un asinsvadu slimību izpēti, īpaši koncentrējoties uz iedzimtiem sirds defektiem, sirds ritma traucējumiem un sirds mazspēju. Viņš ir publicējis vairākus zinātniskus rakstus, prezentējis savus pētījumus starptautiskās konferencēs un ir Latvijas Bērnu kardiologu asociācijas, kā arī Eiropas Bērnu kardiologu asociācijas biedrs, Bērnu iedzimto sirdskaišu intervecionālās biedrības biedrs, Latvijas Pediatrijas asociācijas biedrs un Latvijas Jauno ārstu asociācijas biedrs.

Emīls Šmitiņš bērnu kardiologs
 

Pieraksts pie FORTEMED bērnu kardiologa

 
Pierakstītam pie FORTEMED bērnu kardiologa var izmantot jebkuru Jums vieglāku komunikāciju veidu. Ja Jūs vēlāties uzdot papildus jautājumus un komunicēt ar pacientu menedžeru, var izvēlēties telefona numuru: 23304440. Lai izdarīt pierakstu tiešsaistes režīmā ir jānospiež sarkanu pogu lejā.

Mūsu personāls vienmēr gatavs palīdzēt Jums atrast pierakstu ērtāka laikā un ar iespēju tikt pie vēlama speciālista maksimāli ātri.


    
Sadarbības partneri