Hepatologs

Kas ir hepatologs?

 
Hepatologs ir ārsts, kas specializējas aknu slimību diagnostikā, ārstēšanā un profilaksē. Tas ietver stāvokļus, kas ietekmē aknas, žults ceļus un žultspūsli, piemēram, hepatītu, cirozi, alkoholisko aknu slimību, taukaino aknu slimību un aknu vēzi.
 

Kad ir jāgriežas pie hepatologa?

 
Jums vajadzētu apsvērt iespēju vērsties pie hepatologa, ja jums rodas simptomi vai apstākļi, kas var norādīt uz aknu slimību vai saistītām veselības problēmām. Šeit ir daži iemesli, kāpēc varētu būt nepieciešams konsultēties ar hepatologu:
 
 • Simptomi: Biežākie sastopamie aknu slimību simptomi sevī ietver dzelti (ādas un acu baltumu dzelti), paaugstinātu noguruma sajūta, viegli zilumi vai asiņošana, palielināts vēdera apkārtmērs, smagas niezes sajūta, hroniska noguruma sajūta, tumšāka urīna krāsa , izkārnījumu krāsas izmaiņas, ilgstoša slikta dūša vai vemšana, un neskaidras sāpes vēderā.
 • Pastāvoši veselības apstākļi: Ja jums jau ir zināmi veselības problēmas, kas var ietekmēt aknas, piemēram, hronisks hepatīts, ciroze, ģenētiskas aknu slimības, alkohola lietošana, kas saistīta ar aknu problēmām, vai taukaino aknu slimība, konsultēšanās ar hepatologu var būt īpaši svarīga.
 • Ģimenes anamnēze: Ja jūsu ģimenē ir bijuši cilvēki ar smagām aknu slimībām vai ar aknām saistītiem vēža veidiem, jums var būt lielāks risks saslimt ar līdzīgām slimībām.
 • Testu rezultāti: Ja jums ir veiktas asins analīzes vai citi medicīniskie testi, kas liecina par iespējamām aknu funkciju problēmām (piemēram, paaugstināts aknu enzīmu līmenis), jūsu primārais aprūpes ārsts var ieteikt konsultāciju ar hepatologu.
 • Komplikācijas saistībā ar citām slimībām: Dažas citas medicīniskas problēmas, piemēram, aptaukošanās, diabēts vai augsts holesterīna līmenis, var palielināt aknu slimību risku, tāpēc šādos apstākļos var būt nepieciešama hepatologa uzraudzība.
 
Atcerieties, ka labāk ir būt par daudz uzmanīgiem, nekā ignorēt simptomus vai riska faktorus. Ja jums ir kādas bažas par jūsu aknu veselību, konsultējieties ar savu primāro aprūpes ārstu, kurš var novērtēt jūsu simptomus un, ja nepieciešams, nosūtīt jūs uz hepatologu.
 

Kādas slimības ārste hepatologs?

 
Hepatologi specializējas dažādu aknu slimību un ar tām saistīto apstākļu diagnostikā, ārstēšanā un pārvaldībā. Šeit ir dažas no galvenajām slimībām un stāvokļiem, ar kuriem hepatologs var palīdzēt:
 
 • Hepatīts: Iekaisums aknās, ko parasti izraisa vīrusi (piemēram, hepatīts A, B un C), bet var būt arī saistīts ar toksīniem, autoimūnām slimībām vai infekcijām.
 • Aknu ciroze: Hroniska aknu slimība, kurā notiek rētaudu veidošanās aknās, izraisot aknu funkciju pasliktināšanos un dažādas komplikācijas.
 • Alkohola radītas aknu slimības: Šīs slimības ietver spektru no steatozes (taukainām aknām) līdz alkohola hepatītam un cirozei, un tās rodas pārmērīgas alkohola lietošanas dēļ ilgtermiņā.
 • Taukaino aknu slimība un steatohepatīts: Stāvoklis, kad tauki uzkrājas aknās, kas var izraisīt iekaisumu un bojājumus; saistīts ar aptaukošanos, cukura diabētu un citiem veselības apstākļiem.
 • Ģenētiskas aknu slimības: Piemēram, Hemochromatosis (pārmērīga dzelzs uzkrāšanās organismā) un Wilsona slimība (pārmērīga vara uzkrāšanās organismā), kas ietekmē aknas.
 • Aknu vēzis: Primārs aknu vēzis ir vēzis, kas sākas aknās, piemēram, hepatocelulārais karcinoms.
 • Žults ceļu slimības: Šīs slimības ietekmē žults ceļus un var izraisīt iekaisumu vai sašaurinājumu, piemēram, holangīts vai žultsakmeņu slimība.
 • Aknu mazspēja: Stāvoklis, kurā aknas nespēj veikt savas normālās funkcijas, kas var būt akūts vai hronisks.
 
Hepatologa uzdevums ir ne tikai ārstēt šīs slimības, bet arī palīdzēt pacientiem pārvaldīt savu stāvokli, novērst komplikācijas un uzlabot viņu dzīves kvalitāti. Tā kā daudzi no šiem stāvokļiem var būt sarežģīti un prasīt ilgstošu pārvaldību, hepatologi bieži strādā kopā ar citiem veselības aprūpes komandas locekļiem, lai nodrošinātu visaptverošu aprūpi.
 

FORTEMED hepatologs

 
Dr. Kristīne Ābeltiņa ir sertificēta un ļoti pieredzējusi hepatoloģe, infektoloģe. Viņas specializācija ir aknes un infekciju slimību diagnostika, ārstēšana un profilakse. Pateicoties plašajai darba pieredzei, Dr. Ābeltiņa spēj identificēt pat retāk sastopamas un sarežģītas slimību formas, kā arī izstrādāt visefektīvākos ārstēšanas plānus.
 
Dr. Ābeltiņa ir HIV/AIDS nodaļas vadītāja Latvijas Infektoloģijas centrā. Viņa sniedz medicīnisko aprūpi pacientiem ar HIV/AIDS, tostarp tiem, kuri cieš no oportūnistiskām infekcijām, AIDS indikatorslimībām, kā arī citām saistītām veselības problēmām. Turklāt viņa ārstē un diagnosticē pacientus ar hepatoloģiskām saslimšanām un tos, kuriem ilgstoši saglabājas paaugstināta ķermeņa temperatūra.
 
Savā profesionālajā praksē Dr. Ābeltiņa aktīvi iesaistās zinātniskajā darbībā un ar lielu aizrautību dalās savās plašajās zināšanās ar jaunās paaudzes ārstiem. Viņa pastāvīgi paplašina savu profesionālo redzesloku, piedaloties starptautiskos kongresos, semināros un praktiskajās nodarbībās.


 

Pieraksts pie FORTEMED hepatologa


Medicīnas centrā FORTEMED mēs lepojamies ar to, ka mūsu pacienti tiek apkalpoti augstākās kvalitātes standartos. Lai veiktu ērtu pierakstu pie mūsu kvalificētā hepatologa, Jums tiek piedāvātas divas iespējas. Elektroniski pierakstīties varat, apmeklējot mūsu mājaslapu un sekodami vienkāršām instrukcijām, kas pieejamas, nospiežot sarkano pogu zemāk. Gadījumā, ja Jums rodas jautājumi vai ir nepieciešama konsultācija par pieejamajiem laikiem, mūsu veltītie pacientu koordinatori ir gatavi Jums palīdzēt, zvanot pa tālruni 23304440 un Jūs saņemsiet vispiemērotāko laiku apmeklējumam.

Jūsu apmierinātība ir mūsu augstākā prioritāte medicīnas centrā FORTEMED. Mūsu mērķis ir nodrošināt, lai katrs pacients saņemtu izcilus medicīnas pakalpojumus, justos komfortabli un būtu apmierināts ar sniegto aprūpi. 

  
Sadarbības partneri