Vertebrologs

Kas ir vertebrologs?


Vertebrologs ir medicīnas speciālists, kurš specializējies mugurkaula slimību diagnostikā un ārstēšanā. Šis ārsts pieder pie ortopēdijas nozares un ir īpaši kvalificēts, lai nodrošinātu ārstēšanu dažādām ar mugurkaulu saistītām problēmām. 

Vertebrologa kompetencē ietilpst ne tikai mugurkaula traumu (piemēram, mugurkaula skriemeļu lūzumu) un slimību (piemēram, spondilozi, diska trūci, spondilolistēzi, skoliozi) diagnosticēšana un ārstēšana, bet arī savlaicīga konsultācija, kas var palīdzēt izvairīties no ķirurģiskas iejaukšanās un operācijām​​​​.
 

Kad ir jāgrižas pie vertebrologa?


Vertebrologs var palīdzēt arī gadījumos, kad ir konstatētas dažādas slimības vai simptomi, kas saistīti ar mugurkaula slimībām, piemēram, muguras sāpes kakla, krūšu, jostas daļā, muguras sāpes, kas izstarojas uz kājām vai rokām, kā arī traumas, kas ietekmē galvas smadzenes un mugurkaulu​​.

Kopumā vertebrologs ir kvalificēts speciālists, kurš nodarbojas ar muskuļu un skeleta sistēmas slimību diagnostiku un ārstēšanu, īpaši uzsverot mugurkaula slimības, kas var ietekmēt jebkuru personu neatkarīgi no vecuma​​.

Vērsties pie vertebrologa var ja pacientam ir dažādas mugurkaula saslimšanas vai simptomi. Šādas situācijas var ietvert:
  • Muguras sāpes: Īpaši sāpes kakla, krūšu vai jostas daļā, kas var būt saistītas ar dažādām mugurkaula problēmām.
  • Izstarojošas sāpes: Sāpes, kas izstarojas no muguras uz kājām vai rokām, var liecināt par nervu saspiešanu vai citām problēmām mugurkaulā.
  • Mugurkaula traumas: Piemēram, skriemeļu lūzumi vai citas traumas, kas ietekmē mugurkaulu.
  • Mugurkaula slimības: Tādas kā spondiloze (mugurkaula deģeneratīvas izmaiņas), diska trūce (skriemeļu starpskriemeļu diska izvirzījums vai plīsums), spondilolistēze (viena skriemeļa nobīde attiecībā pret citu) un skolioze (mugurkaula sānu izliekums).
  • Galvas smadzeņu un mugurkaula traumas: Piemēram, traumas, kas izraisa samaņas zaudēšanu, troksni ausīs, koordinācijas traucējumus vai galvas sāpes.
  • Hroniskas mugurkaula problēmas: Ilgstošas vai atkārtotas mugurkaula problēmas, kas ietekmē ikdienas darbības un dzīves kvalitāti.

Ja Jums ir šādas vai līdzīgas problēmas, vertebrologs var piedāvāt dažādas diagnostikas un ārstēšanas iespējas, balstoties uz Jūsu individuālo stāvokli un simptomiem.
 

FORTEMED vertebrologs


FORTEMED vertebrologs un traumatologs Dr. Edgars Svolaks ir ārsts-eksperts, kurš spēj risināt plašu mugurkaula problēmu spektru, sākot no vieglākiem simptomiem līdz sarežģītākām patoloģijām. Viņa pieredze un zināšanas ļauj viņam efektīvi diagnosticēt un ārstēt dažādas mugurkaula saslimšanas, ieskaitot tādas, kas prasa sarežģītu medicīnisku iejaukšanos. 


Viņš ir strādājis kā traumatologs Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā Neatliekamās medicīnas un uzņemšanas nodaļā, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā, Locītavu un Mugurkaula ķirurģijas centrā. Šī pieredze ir kalpojusi kā pamats viņa plašajām zināšanām un prasmēm mugurkaula veselības jomā.


Dr. Svolaks ir Latvijas Ārstu Biedrības un Latvijas Mugurkaulāja ķirurgu biedrības biedrs, kā arī AOSpine biedrs. Papildus savai klīniskajai darbībai, viņš ir arī Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes pasniedzējs, kas liecina par viņa apņēmību dalīties savās zināšanās un veicināt nākamo medicīnas speciālistu izglītību​​.


Dr. Svolaks pielieto savu plašo zināšanu klāstu, lai izstrādātu individuālas ārstēšanas stratēģijas, kas ir pielāgotas katra pacienta specifiskajām vajadzībām un mugurkaula veselības stāvoklim, nodrošinot visaptverošu un mērķtiecīgu aprūpi.

Edgars Svolaks vertebrologs

Vertebrologs veic ciešu sadarbību ar citiem medicīnas speciālistiem, lai nodrošinātu visaptverošu un efektīvu pacienta ārstēšanu. Svarīgi ir integrēt dažādu specialitāšu zināšanas un prasmes, tādējādi veicinot optimālus ārstēšanas rezultātus:
  • Neirologs palīdz izprast un ārstēt ar nervu sistēmu saistītas problēmas, kas bieži vien ir cieši saistītas ar mugurkaula traucējumiem.
  • Neiroķirurgs ir nepieciešams sarežģītākos gadījumos, kad nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās.
  • Algologs specializējas sāpju mazināšanā, piedāvājot mūsdienīgas un efektīvas sāpju terapijas metodes.
  • Masieris ir būtisks sadarbības partneris, palīdzot atjaunot muskuļu elastību un mazināt sāpes. Šī multidisciplinārā pieeja ļauj sasniegt labākus ārstēšanas rezultātus, sniedzot pacientiem mērķtiecīgu un personalizētu aprūpi.
 

Pieraksts pie vertebrologa medicīnas centrā FORTEMED 


Mugurkaula veselība ir ārkārtīgi svarīga un pēkšņi radušies simptomi var būt pazīme nopietnām problēmām. Tāpēc, ja Jums parādās mugurkaula sāpes, stīvums, neiroloģiski simptomi (piemēram, tirpšana vai nejutīgums ekstremitātēs), vai citas bažas saistībā ar mugurkaulu, ir svarīgi nekavējoties vērsties pie speciālista. Agrīna diagnostika un atbilstoša ārstēšana var novērst iespējamo stāvokļa pasliktināšanos un palīdzēt atgūt dzīves kvalitāti.

Pierakstities pie FORTEMED vertebrologa ir iespējams, izmantojot Jums ērtāko komunikācijas veidu. Ja vēlaties uzdot papildu jautājumus vai sazināties ar mūsu pacientu menedžeri, lūdzu, zvaniet uz tālruņa numuru 23304440. Lai veiktu pierakstu tiešsaistē, vienkārši nospiediet sarkano pogu mājaslapas apakšā.

Mūsu personāls ir gatavs vienmēr palīdzēt atrast Jums visērtāko pieraksta laiku un nodrošināt iespēju tikties ar izvēlēto speciālistu pēc iespējas ātrāk. Mēs esam apņēmušies nodrošināt augstāko servisa līmeni, lai Jūsu pieredze pie mums būtu pēc iespējas patīkamāka un efektīvāka.


   
Sadarbības partneri