Anesteziologs

Kas ir anesteziologs?

 
Anesteziologs ir ārsts speciālists, kas  atbild par pacienta drošību un labsajūtu operācijas laikā, uzraugot un regulējot dzīvības funkcijas - elpošanu, sirds ritmu, asinsspiedienu un nodrošinot pilnīgu samaņas un sāpju kontroli.
 
Pirms operācijas anesteziologs veic konsultāciju, lai noteiktu, kurš no  anestēzijas veidiem būs vispiemērotākais, izskaidrojot gan sagatavošanos anestēzijai, gan tās norisi.  
 
Operācijas laikā anesteziologs uzrauga pacienta stāvokli un veic nepieciešamos pielāgojumus, lai nodrošinātu drošību un komfortu. Pēc operācijas anesteziologs uzrauga pacienta atveseļošanos no anestēzijas un nodrošina efektīvu sāpju kontroli.
 
Anesteziologi arī strādā ārpus operāciju zāles, veicot sāpju novēršanu hronisku sāpju pacientiem, palīdzot grūtniecības un dzemdību laikā, un nodrošinot aprūpi intensīvās terapijas vienībās.
  

Kad ir jādodas uz anesteziologa ambulatoro konsultāciju?

 
Anesteziologa ambulatorā konsultācija ir paredzēta, lai sagatavotu pacientu operācijai, veicot pilnīgu medicīnisko novērtējumu un izplānotu vispiemērotāko anestēzijas plānu.
 
Jums būtu jādodas uz šādu konsultāciju, ja:
  • Jums ir paredzēta operācija;
  • Jums ir grūtniecība un plānojat dzemdības dabīgā veidā vai Jūsu Dzemdību speciālists ir nozīmējis ķeizargrieziena operācijā: Anesteziologs sniegs konsultāciju par atsāpināšanas iespējām un norisi dzemdību laikā un anestēzijas veidiem ķeizargrieziena operācijā.
 
Pirms operācijas ir ļoti svarīgi, lai anesteziologs veiktu rūpīgu pacienta veselības stāvokļa novērtējumu. Šis process ir būtisks, lai nodrošinātu drošu un efektīvu anestēziju operācijas laikā, kā arī optimālu atveseļošanos pēc operācijas.
 
Anesteziologa novērtējums ietver medicīniskās vēstures pārskatīšanu: Anesteziologs rūpīgi pārskata pacienta medicīnisko vēsturi, ieskaitot iepriekšējās operācijas, hroniskas veselības problēmas, alerģijas un lietotos medikamentus. Iepazīsies ar jau veiktiem izmeklējumiem (ja tādi ir veikti). Nepieciešamība gadījumā nozīmēs papildus izmeklējumus.
 
Šis novērtējums ļauj anesteziologam sagatavot optimālu anestēzijas plānu un identificēt un risināt jebkādas potenciālās problēmas pirms operācijas, tādējādi nodrošinot pacienta drošību un labsajūtu.
  

FORTEMED anesteziologi

 
Ambulatoras anesteziologa konsultācijas medicīnas centrā FORTEMED veic dr. Karina Dubovska (Drizlionoka) un dr. Aleksejs Gomoņecs - pieredzējusi un kompetenti speciālisti ar vairāk kā 10 gadu pieredzi anestezioloģijā.
 
  • Dr. Karina Dubovska ir Latvijas Anesteziologu un reanimatologu asociācijas biedre, Eiropas Anesteziologu un Eiropas Kardioansteziologu un Intensīvās terapijas asociācijas biedre.  Strādā  kā anesteziologs arī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā un Rīgas Dzemdību namā vada Anestezioloģijas dienestu. Papildus savai klīniskajai praksei dr. Dubovska arī dalās ar savu zināšanām un prasmēm kā pasniedzēja, iedvesmojot un veicinot nākamo anesteziologu izglītību. Un turpina savu zinātnisko darbu kā Rīgas Stradiņa universitātes doktorante.
  • Dr. Aleksejs Gomoņecs ir pieredzējušais algologs un anesteziologs, kurš ārstniecības jomā strādā jau vairāk nekā 10 gadus. Viņa plašais profesionālais ceļš ir ļāvis viņam kļūt par dažādu asociāciju biedru, starp tiem ir Latvijas Anesteziologu un Reanimatologu Asociācija, Latvijas Sāpju izpētes biedrība, Eiropas Reģionālās Anestēzijas Asociācija un Baltijas Reģionālās Anestēzijas Asociācija. Pacienti, kas saskaras ar dažāda veida sāpēm un citām nopietnām veselības problēmām, gatavojas operācijām vai dzemdībām, var paļauties uz viņa profesionālismu un rūpīgu pieeju katrai situācijai.

FORTEMED anesteziologu lielā pieredze un profesionālās zināšanas nodrošina, ka tiek ņemtas vērā katra pacienta vajadzības un viņš saņem visaugstākās kvalitātes aprūpi.


Karina Dubovska Drizlionoka Aleksejs Gomoņecs anesteziologs
  

Pieraksts pie FORTEMED anesteziologa

 
Pierakstīšanās uz konsultāciju pie FORTEMED anesteziologiem ir ātra un vienkārša. Zvanot pa telefonu - 23304440. Mūsu draudzīgais personāls palīdzēs Jums atrast piemērotāko laiku Jūsu konsultācijai.
 
Ja vēlaties ērti un ātri pierakstīties tiešsaistē, vienkārši noklikšķiniet uz sarkanās pogas zemāk. Jūs tiksiet novirzīts uz mūsu tiešsaistes pierakstīšanās sistēmu, kur Jūs varēsiet izvēlēties vēlamo datumu un laiku.
 
Mēs saprotam, ka Jūsu laiks ir svarīgs, tāpēc mēs esam centušies padarīt pierakstīšanās procesu pēc iespējas ērtāku. Esam gatavi Jums palīdzēt ar jebkuriem jautājumiem, kas var rasties pierakstīšanās procesā.
 

 
Sadarbības partneri