Narkologs

Narkologs - Jūsu ceļvedis atkarības pārvarēšanā


Atkarība ir cīņa, kas prasa drosmi, spēku un atbalstu. Medicīnas centrā FORTEMED mēs esam gatavi Jums palīdzēt šajā ceļā. Mūsu pieredzējušā un ļoti kompetentā narkologa dr. Maija Jēkabsone vadībā, mēs piedāvājam profesionālas konsultācijas un palīdzību atkarības pārvarēšanā:  

Kad cilvēkam ir jādodas pie narkologa?


Atkarība var izpausties dažādos veidos un dažādos dzīves aspektos. Ja Jūs vai kāds no Jūsu tuviniekiem saskaras ar šādām pazīmēm, ir laiks apsvērt vizīti pie narkologa:
 • Fiziskās izmaiņas: Pārmērīga noguruma sajūta, veselības problēmas, kas saistītas ar alkohola vai narkotiku lietošanu, piemēram, problēmas ar aknām, sirdi vai plaušām.
 • Uzvedības izmaiņas: Izmaiņas darba veikšanā, problēmas attiecībās, finansiālas grūtības, izmaiņas interešu sfērā, krasas garastāvokļa svārstības, agresijas epizodes, slepenība, bieža uzturēšanās ārpus mājas, attieksmes maiņa pret ģimeni, dažādu mantu izzušana, naudas aizņemšana, zagšana utt.
 • Emocionālās izmaiņas: Depresija, trauksme, dusmas, jūtas, ka nevar pārtraukt lietot atkarību izraisošo vielu, nespēja kontrolēt lietošanu, nespēja izpildīt darba vai mājas pienākumus, sajūta, ka lietošana ir kontroli zaudējusi.
 • Atkarības izpausmes: Pārmērīga atkarību izraisošo vielu lietošana, nespēja samazināt lietošanu, liela daļa laika tiek pavadīta, meklējot, lietojot vai atveseļojoties no atkarību izraisošām vielām, lietošana turpinās, neskatoties uz negatīvām sekām.

Atkarība var būt no dažādām vielām un aktivitātēm. Šeit ir daži no atkarības veidiem, ar kuriem cilvēki bieži griežas pie narkologa:
 • Alkohola atkarība: Alkohola atkarība ir viena no visizplatītākajām atkarībām pasaulē. Tā var izraisīt nopietnas veselības problēmas, tostarp aknu slimības, sirds problēmas un vēzi.
 • Narkotiku atkarība: Atkarība no narkotikām var ietvert atkarību no legālām vielām, piemēram, receptes medikamentiem, toksiskam vielām ko var iegādāties jebkura veikalā, kā arī nelegālām vielām.
 • Tabakas atkarība: Tabakas atkarība, īpaši cigarešu smēķēšana, ir viens no galvenajiem sirds un asinsvadu slimību cēloņiem. Tā var arī izraisīt plaušu vēzi un citus veselības traucējumus.
 • Azartspēļu atkarība: Azartspēļu atkarība var izraisīt finansiālas grūtības, problēmas attiecībās un emocionālas problēmas, tostarp depresiju un trauksmi.
 • Digitālā atkarība: Digitālā atkarība, piemēram, atkarība no sociālajiem medijiem, video spēlēm vai interneta, ir arvien pieaugoša problēma. Tā var izraisīt problēmas, piemēram, miega traucējumus, fiziskas veselības problēmas un problēmas attiecībās.

Ja Jūs vai kāds no Jūsu tuviniekiem cīnās ar kādu no šīm atkarībām, mēs esam šeit, lai Jums palīdzētu. Sazinieties ar mums, lai uzzinātu vairāk par to, kā mēs varam Jums palīdzēt.
 

Kāpēc izvēlēties FORTEMED narkologu?


Narkologu meklēšana tiešām ir vairāk nekā vienkārša ārsta meklēšana. Tā ir partnera izvēle cīņā pret atkarību. Jūs meklējat kādu, kurš varētu kļūt par atbalsta stūrakmeni jūsu ceļā uz atveseļošanos, par kādu, kas palīdzēs jums sasniegt jūsu kopējo mērķi - atbrīvoties no atkarības.

Narkologs ir kā maršruts, kurš ved uz dzīvi bez atkarības. Viņa uzdevums nav tikai novērst atkarību izraisošo vielu lietošanu, bet arī palīdzēt jums izstrādāt stratēģijas, kā tikt galā ar stresu, kā atrast veselīgus dzīves veidus, kas aizvieto negatīvās ieradumus, un kā veidot atbalstošu sociālo tīklu.

Dr. Maija Jēkabsone ir speciālists, kas strādā ar cilvēkiem, kuriem ir atkarības veidošanas riski no alkohola, narkotiskajām vielām, tabakas, azartspēlēm un digitālām atkarībām. Viņai ir zināšanas un prasmes, lai palīdzētu cilvēkiem apzināties un risināt atkarību problēmas.

Dr. Maija Jēkabsone ir Latvijas Narkologu asociācijas biedre, vairāku nevalstisko atbalsta organizāciju konsultants, Eiropas Savienības projektu eksperts atkarību pārvēršanā, pētniece un vairāku zinātnisku rakstu autore. Viņa ir pieredzējusi narkologs, kas izmanto savu prasmju un zināšanu bagātību, lai palīdzētu cilvēkiem pārvarēt atkarību. Dr. Jēkabsone saprot, ka katrs cilvēks ir unikāls, un katram ir vajadzīga individuāla pieeja.

Atkarības apkarošanas process var būt garš un grūts, un tas prasīs pacietību, apņēmību un drosmi. Bet, neatkarīgi no tā, cik grūts ir ceļš, atcerieties, ka neesat viens. Ar pareizu atbalstu un apņēmību jūs varat sasniegt savu mērķi un atgūt kontroli pār savu dzīvi. Tāpēc narkologa izvēle ir tik nozīmīga. Izvēlieties kādu, kurš būs jūsu komandas dalībnieks šajā cīņā, kāds, kurš palīdzēs jums sasniegt savu mērķi - dzīvi bez atkarības.


 

Kā mēs varam palīdzēt?


Ārstēšanas procesa sākums ir pacienta apziņa par to, ka viņa atkarība ir radījusi negatīvas sekas viņa fiziskajai, garīgajai un sociālajai veselībai. Narkologs ir gatavs palīdzēt šajā procesā, cenšoties atrast labāko pieeju katram individuālam gadījumam. Tāpat kā pusaudžu narkologs, arī pieaugušo narkologs pievērš īpašu uzmanību digitālajām atkarībām, kas arvien biežāk parādās pieaugušo vidū.

Atkarības ārstēšanas process ir sarežģīts un prasa individuālu pieeju, ņemot vērā daudzus faktorus, tostarp cilvēka veselības stāvokli, atkarības smagumu, to, cik ilgi cilvēks ir bijis atkarīgs, un viņa vai viņas sociālo situāciju. Šeit ir vispārējs pārskats par atkarības ārstēšanas procesu:
 • Novērtēšana: Pirmais solis atkarības ārstēšanā ir novērtēšana, kurā veselības aprūpes speciālists, piemēram, narkologs, veic rūpīgu novērtējumu, lai noteiktu atkarības smagumu un veidu, kā arī jebkādas līdzības veselības problēmas. Šis posms ir būtisks, lai sagatavotu piemērotu ārstēšanas plānu.
 • Detoksikācija: Ja ir spraiga atkarība no vielām, piemēram, alkohola vai narkotikām, pirmais ārstēšanas solis parasti ir detoksikācija. Šajā posmā pacientam tiek palīdzēts droši iztikt bez atkarību izraisošās vielas, samazinot vai vadot atsacīšanās simptomus.
 • Ārstēšana: Pēc detoksikācijas sākas ārstēšanas posms. Tas var ietvert terapijas sesijas, kuras var būt individuālas vai grupas sesijas, kā arī medikamentozā ārstēšana. Mērķis ir palīdzēt pacientam attīstīt veselīgākus dzīves veidus, attieksmi un uzvedību, kas palīdzēs novērst atkārtotu atkarības izpausmi.
 • Pēcārstēšana: Pēc intensīvās ārstēšanas beigām sākas pēcārstēšanas posms. Tas var ietvert regulāras tikšanās ar terapeitu, grupas atbalsta sesijas un citus resursus, kas palīdzēs uzturēt ilgtermiņa atveseļošanos.
 • Atveseļošanās: Atveseļošanās ir nepārtraukts process, kas turpinās pēc oficiālās ārstēšanas beigām. Tas var ietvert regulāras tikšanās ar atbalsta grupām, individuālo vai grupu terapiju un citus resursus, kas palīdz uzturēt atturību.

Visbeidzot, ir svarīgi atzīmēt, ka atveseļošanās ceļš var būt grūts un laikam pa laikam var rasties recidīvi. Tomēr ar pareizu atbalstu un resursiem cilvēki var sasniegt ilgstošu atveseļošanos un dzīvot pilnīgu, veselīgu dzīvi.
 

Pierakstieties uz konsultāciju


Mēs visi vēlamies redzēt sevi un mūsutuviniekus laimīgus un veselīgus, taču dažreiz mēs neviens viņiem nevaram palīdzēt, kad tie nonāk grūtībās. Ja jums vai jūsu tuviniekam ir bažas par iespējamo atkarību, neatliekiet vizīti pie narkologa. Pierakstieties uz konsultāciju pie dr. Maija Jēkabsone, zvanot pa tālruni 23304440 vai elektroniski.
 

Pārmaiņas sākas ar Jums


Atcerieties, ka pārmaiņas sākas ar Jums. Jūsu drosmi meklēt palīdzību un vēlmi mainīties. Mēs esam šeit, lai Jums palīdzētu katrā solī. Sāciet savu ceļu uz veselību un brīvību no atkarības šodien. Sazinieties ar mums, lai uzzinātu vairāk par to, kā mēs varam Jums palīdzēt. 
 
 
 
Sadarbības partneri