Ehokardiogrāfija (pieaugošajiem un bērniem)

Ehokardiogrāfijas nozīme sirds veselības novērtēšanā


Ehokardiogrāfija, pazīstama arī kā EhoKG, ir diagnostikas procedūra, kas izmanto ultraskaņas viļņus, lai iegūtu attēlus un informāciju par sirds kustīgajām struktūrām. Šis izmeklējums ļauj medicīnas speciālistiem detalizēti izpētīt sirds anatomisko uzbūvi, noteikt kambaru un priekškambaru izmērus, kā arī novērtēt sirds sieniņu biezumu. Tas piedāvā iespēju izvērtēt sirds vārstuļu darbību un sirds muskuļa funkcionalitāti, kā arī atpazīt jebkādas rētas vai trombus, kas var būt radušies pēc sirds infarkta. EhoKG ne tikai rāda sirds asins plūsmas ātrumu un virzienu, bet arī palīdz identificēt jebkādas novirzes, kas, lai arī var ilgstoši neradīt pacientam sūdzības, tomēr var būt potenciāli bīstamas.


Lai saglabātu sirds veselību, ir būtiski zināt sirds un asinsvadu slimību simptomus un būt spējīgam ātri atpazīt situācijas, kas var apdraudēt dzīvību. Tas ļauj savlaicīgi pieņemt lēmumu par nepieciešamību veikt sirds pārbaudi vai izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību.


Ir vairāki simptomi, kas var norādīt uz nepieciešamību veikt ehokardiogrāfiju (EhoKG) sirds veselības novērtēšanai:
 
 • Elpas trūkums: Ja elpa īslaicīgi aizkavējas vai arī jums ir grūti elpot, īpaši pēc fiziskas slodzes, tas var norādīt uz sirds mazspēju vai citām sirds problēmām.
 • Sirdsdarbības traucējumi: Ja jūtat neviendabīgu sirdsdarbību, palēninājumu, straujus sitienus vai izlaistus sitienus, tas var būt arī iemesls ehokardiogrāfijai.
 • Krusas sāpes: Sāpes vai diskomforts krūtīs, īpaši, ja tas izstaro uz roku, plecu, kaklu vai žokli.
 • Vājums un nogurums: Nepaskaidrojams un ilgstošs nogurums var norādīt uz sirds mazspēju vai citām sirds problēmām.
 • Reiboņi vai nereģistrēti apziņas zudumi: Pārejoši reiboņi vai pat īslaicīga apziņas zuduma sajūta var norādīt uz sirds aritmiju vai citiem sirds traucējumiem.

Ja parādās viens vai vairāki no šiem simptomiem, ir svarīgi konsultēties ar ārstu, kurš varēs ieteikt ehokardiogrāfiju vai citu atbilstošu izmeklējumu.
 

Kādas saļimšanas var diagnosticēt izmantojot ehokardiogrāfijas metode?


Ehokardiogrāfija spēj diagnosticēt daudzus sirds un to apkārtējo struktūru stāvokļus un traucējumus. Starp saslimšanām un stāvokļiem, ko var diagnosticēt izmantojot ehokardiogrāfijas metodi, ir:
 • Koronāro sirds slimību sekas, piemēram, sirds muskuļa sieniņu kustības traucējumi.
 • Sirds vārstuļu slimības, tostarp vārstuļu mazspēja (insuficience) un vārstuļu stenoze.
 • Sirds sieniņu hipertrofija, kas ir palielināta sirds sieniņu biezums.
 • Sirds dobumu izmēru palielināšanās vai izmaiņas, piemēram, kambaru vai priekškambaru dilatācija.
 • Perikardīts, kas ir sirdspārvalka iekaisums.
 • Kardiomiopātijas, tostarp dilatācijas, hipertrofiskā un restriktīvā kardiomiopātija.
 • Sirds mazspēja, palīdzot izvērtēt sirds funkciju un ejekcijas frakciju.
 • Aortas aneirisma un aortas disekcija.
 • Sirds dobumu trombi un embolijas riska novērtējums.
 • Plaušu hipertensija.
 • Sirds kongenitālās malformācijas pieaugušajiem un bērniem.
 • Septalā defekti, piemēram, atriju un kambaru starpsienas defekti.

Ehokardiogrāfija ir neinvazīvs, drošs un ļoti informatīvs izmeklējums, kas palīdz ārstiem precīzi diagnosticēt un izvēlēties atbilstošu terapiju pacientiem ar sirds un asinsvadu slimībām.
 

FORTEMED ehokardiogrāfija


Medicīnas centrā FORTEMED ir iespējams veikt ehokardiogrāfijas izmeklējumu bērniem un pieaugušajiem, ko veic augsti kvalificēti un sertificēti kardiologi.

Dr.med. Žanna Pičkure ir izcila profesionāle kardioloģe, medicīnas doktora grāda ieguvēja, kuras darbības joma ir klīniskā medicīna, ar īpašu uzsvaru uz izvērstu sirds veselības diagnostiku. Dr. Pičkure veic eksperta ehokardiogrāfiju, kas ir padziļināta transtorokāla EhoKG metode un ļauj maksimāli detalizēti izvērtēt sirds stāvokli un tas veselību. 

Dr. Madara Ventiņa ir pieredzējuša kardioloģe, EhoKG eksperte ar gadiem ilgu praksi, kā arī Latvijas Kardiologu asociācijas biedre. Turklāt dr. Ventiņa ir Rīgas Strādinu universitātes pasniedzēja un strādā kā kardiologs Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā. Lai pastāvīgi uzlabotu un paplašinātu savas prasmes un zināšanas, dr. Ventiņa aktīvi piedalās starptautiskos kongresos, semināros un izstādēs.

Dr. Daiņus Gilis ir augsti kvalificēts kardiologs, aritmologs. Dr.Gilis ir Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra ārsts-karidologs, Latvijas Ģimenes hiperholesterinēmijas reģistra konsultējošais ārsts un Latvijas universitātes medicīnas fakultātes pasniedzējs.

Dr. Emīls Šmitiņš ir sertificēts bērnu kardiologs, invazīvais bērnu kardiologs, pediatrs un ehokardiogrāfijas eksperts, kurš specializējas dažādu bērnu sirds patoloģiju diagnostikā un ārstēšanā, kā arī veic profilaktiskās apskates, lai priekšlaicīgi atklātu potenciālas veselības problēmas.

Ehokardiogrāfijas izmeklējumiem FORTEMED centrā tiek izmantots pašlaik vismodernākais eksperta līmeņa ultrasonogrāfijas aparāts - Mindray Resona. Tas ir aprīkots ar augstās jutības sirds ultraskaņas zondu. Resona I9 aparāta unikālās funkcijas, lieliskā skenēšanas elastība un jauninājumi aparāta un programmatūras daļā nodrošina precīzu un ātru diagnostiku, sniedzot ārstiem visu nepieciešamo informāciju.

Madara Ventina Daiņus Gilis Emīls Šmitiņš Žanna Pičkure kardiologs Ehokardiografijas specialists
 

Pieraksts uz FORTEMED ehokardiogrāfiju


Ja vēlaties pierakstīties uz EhoKG izmeklējumu FORTEMED medicīnas centrā vai saņemt papildu informāciju, lūdzu, zvaniet mūsu pierakstu menedžeriem pa tālruni 23304440. Mūsu kvalificētie specialisti sniegs atbildes uz visiem jūsu jautājumiem un nodrošinās optimālo pierakstu.


Ja vēlaties veikt pierakstu tiešsaistē, lūdzu, nospiediet uz sarkanā pogas, kas atrodas mājaslapas apakšdaļā.
 
 
Sadarbības partneri