Gastroenterologs

Gastroenterologs ir ārsts, kas specializējas kuņģa un zarnu trakta slimību diagnostikā, ārstēšanā un profilaksē. Šīs specialitātes ārsti nodarbojas ar dažādām slimībām, ieskaitot gastrītu, čūlaino kolītu, Krona slimību, hepatītu, aizkuņģa dziedzera iekaisumu, žultsakmeņu slimību, refluksa slimību un citām.
 
Kuņģa un zarnu trakta veselība ir būtiska mūsu vispārējai labklājībai. Gastroenterologi palīdz diagnosticēt un ārstēt stāvokļus, kas var ietekmēt mūsu spēju pienācīgi sagremot pārtiku, uzsūkt barības vielas un izvadīt atkritumus. Normāla kuņģa un zarnu trakta veselība var uzlabot vispārējo dzīves kvalitāti, samazināt sāpes un diskomfortu, kā arī novērst nopietnākas veselības problēmas nākotnē.
 

Kad ir jādodas pie gastroenterologa?

 
Kuņģa un zarnu trakta slimības izpaužas ar vairākiem simptomiem, kas var svārstīties no viegliem līdz smagiem. Šie simptomi var parādīties gan pēkšņi, gan attīstīties pakāpeniski, un bieži vien tie var būt līdzīgi citām veselības problēmām, kas var radīt apjukumu un kavēt pareizu diagnosticēšanu.
 
Svarīgi atpazīt simptomus. Ne vienmēr ir viegli definēt, vai konkrētais simptoms norāda uz nopietnu kuņģa un zarnu trakta slimību vai vienkārši uz kārtējo neakurāti apēsto ēdienu. Piemēram, vēdera uzpūšanās, gāzes vai pat viegla sāpe var būt saistīta gan ar pārejošu traucējumu, piemēram, pārejošu pārtikas neiecietību, gan ar hroniskām slimībām, piemēram, irritējošo zarnu sindromu. Tāpēc ir svarīgi klausīties savu ķermeni, atpazīt ilgstošus vai atkārtojošus simptomus un konsultēties ar speciālistu.
 
Ir vairākas situācijas un simptomi, kas var norādīt uz nepieciešamību konsultēties ar gastroenterologu. Ja Jums rodas šādi simptomi vai stāvokļi, apsveriet iespēju konsultēties ar šīs specialitātes ārstu:
 
 • Hroniskas vēdera sāpes – ja vēdera sāpes ir ilgstošas un to cēlonis nav zināms, gastroenterologs var palīdzēt noteikt problēmas avotu.
 • Asinis izkārnījumos – sarkanās vai melnas krāsas izkārnījumi var norādīt uz asiņošanu no kuņģa un zarnu trakta.
 • Hroniska aizcietējums vai caureja – ja šie simptomi ir ilgstoši un nav saistīti ar diētu vai citiem zināmiem cēloņiem.
 • Nepamatota svara zudums.
 • Nepārietīga slikta dūša vai vemšana.
 • Refluksa simptomi – piemēram, dedzinoša sajūta krūtīs, grēmas.
 • Dzeltēšana – acu vai ādas dzeltenums, kas var norādīt uz aknu problēmām.
 • Pārtikas norīšanas problēmas – sāpes norijot vai sajūta, ka pārtika iesprūst kaklā.
 • Vēdera uzpūšanās, gāzes vai citi dispepsijas simptomi.
 • Aizdomas par kuņģa vai zarnu infekcijām – piemēram, pēc ceļojuma uz ārzemēm.

Ja ir ģimenes anamnēzē zināmas kuņģa un zarnu trakta slimības, piemēram, čūlainais kolīts, Krona slimība vai zarnu vēzis, regulāras medicīniskās pārbaudes var būt nepieciešamas.

Daudzi no šiem simptomiem var būt saistīti arī ar citiem veselības stāvokļiem, kas nav saistīti ar kuņģa un zarnu traktu. Tomēr, ja Jums rodas šie simptomi, ir svarīgi konsultēties ar ārstu, lai noteiktu to cēloņu un saņemtu atbilstošu ārstēšanu.
 

Kādas slimības ārstē gastroenterologs?

 
Medicīnas centrā FORTEMED pacientu veselība un labklājība ir galvenā prioritāte. Mūsu komanda ir augsti kvalificēts gastroenterologs, kurš ir ieguvuši plašu pieredzi un apmācību šajā jomā.
 
Mūsu gastroenterologs strādā ciešā sadarbībā ar citiem speciālistiem, lai nodrošinātu holistisku pieeju katram pacientam. Viņš izmanto jaunākās tehnoloģijas un metodes, lai nodrošinātu precīzu diagnosticēšanu un efektīvu ārstēšanu.
 
Mēs piedāvājam plašu klāstu pakalpojumu, lai diagnosticētu un ārstētu dažādus kuņģa un zarnu trakta traucējumus:
 
 • Kuņģa un zarnu Iekaisuma slimības: gastrīts, čūlainais kolīts, Krona slimība;
 • Refluksa un čūlu traucējumi: refluksa slimība (GERD), kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas;
 • Aknu un žultspūšļa stāvokļi: hepatīts, ciroze, žultsakmeņu slimība;
 • Aizkuņģa dziedzera traucējumi, piemērām pankreatīts;
 • Zarnu funkcionālie un strukturālie traucējumi: zarnu polipi, divertikulīts un divertikuloze, irritējošās zarnu sindroms (IBS);
 • Pārtikas nepanesības un malabsorbcijas stāvokļi: laktāzes deficīts, celiakija.
 
Tas ir tikai daži no stāvokļiem un slimībām, ar kuriem nodarbojas gastroenterologs. Šī specialitātes ārsts var palīdzēt diagnosticēt un ārstēt daudzus citus traucējumus, kā arī veikt preventīvus pasākumus, lai novērstu dažādu slimību attīstību.
 

FORTEMED gastroenterologs

 
Medicīnas centrā FORTEMED pieņemšanu veic Dr. Konstantīns Markevičs, kompetents un labi zinošs gastroenterologs. Dr. Markevičs ir sertificēts ārsts gastroenterologs, kura profesionalitāti apstiprina bagātīga prakses pieredze un plašas zināšanas šajā jomā.
 
Viņš ir aktīvs Austrumlatvijas klīniskās universitātes slimnīcas speciālists, kas regulāri piedalās jaunāko metodiku un pieeju izstrādē un ieviešanā gastroenteroloģijā. Kā biedrs Latvijas Gastroenterologu asociācijā, Dr. Markevičs aktīvi veicina šīs medicīnas nozares attīstību Latvijā.
 
Turklāt viņa zinātniskais devums ir ne mazāk ievērojams. Dr. Markevičs ir publicējis vairākus zinātniskus rakstus prestižos medicīnas žurnālos, piedalījies dažādās starptautiskās konferencēs kā lektors un eksperts.
 
Pacienti Dr. Markeviču vērtē augstu ne tikai par viņa profesionālismu, bet arī par cilvēcisko pieeju, spēju klausīties un sniegt skaidrus, izsmeļošus skaidrojumus par slimībām un to ārstēšanas iespējām.
 
Ja Jums ir jebkādi kuņģa vai zarnu trakta veselības jautājumi, Dr. Konstantīns Markevičs un FORTEMED komanda ir šeit, lai nodrošinātu Jums vislabāko iespējamo aprūpi.

Konstantīns Markevičs gastorenetologs FORTEMED


Pieraksts pie FORTEMED gastroenterologa

 
Vai Jums nepieciešama konsultācija pie gastroenterologa? FORTEMED piedāvā iespēju pierakstīties pie Dr. Konstantīna Markeviča.
 
Lai pierakstītos uz konsultāciju, Jums ir divas iespējas. Zvaniet pa telefonu 23304440. Mūsu pierakstu menedžeri palīdzēs Jums izvēlēties vispiemērotāko laiku, cenšoties atrast tuvāko pieejamo datumu.
 
Jūs varat arī pierakstīties tiešsaistē. Lai to izdarītu, meklējiet un nospiediet sarkano pogu zemāk šajā lapā. Tādējādi Jūs tiksiet novirzīts uz mūsu tiešsaistes pieraksta sistēmu, kur varat izvēlēties vēlamo laiku.
 
Mēs novērtējam Jūsu izvēli uzticēties mūsu medicīnas centram un ceram sagaidīt Jūs drīz!
  
 
Sadarbības partneri