Urologs

Kas ir urologs?

 
Urologs ir ārsts, kas nodarbojas ar urīnceļu sistēmas slimību diagnostiku, ārstēšanu un profilaksi gan vīriešiem, gan sievietēm, kā arī ar vīriešu reproduktīvās sistēmas (piemēram, sēklinieki, priekšdziedzeris) slimībām.
 
Ārstēšanas metodes ietver medikamentus, ķirurģiskas iejaukšanās, kā arī dažādas minimāli invazīvas procedūras. Urologi arī veic profilaktiskus izmeklējumus, lai novērstu urīnceļu sistēmas slimības.
 

Kas ir andrologs?

 
Andrologs ir medicīnas speciālists, kas koncentrējas uz vīriešu reproduktīvās veselības jautājumiem. Šī specialitāte galvenokārt ietver vīriešu seksuālās funkcijas problēmas un reproduktīvās sistēmas slimības. Andrologs ārstē tādas slimības kā erektilā disfunkcija, priekšlaicīga ejakulācija, hormonālie traucējumi (piemēram, testosterona deficīts), neauglība un dažādas sēklinieku slimības.
 
Salīdzinājumā ar urologu, kas nodarbojas ar plašāku urīnceļu sistēmas slimību spektru gan vīriešiem, gan sievietēm, andrologs ir vairāk specializējies tieši vīriešu seksuālās un reproduktīvās veselības jomā. Andrologs var strādāt ciešā sadarbībā ar urologiem, endokrinologiem un citiem medicīnas speciālistiem, lai nodrošinātu visaptverošu pieeju vīriešu veselības jautājumiem.
 

Kad ir jāgriežas pie urologa?

 
Urologi ārstē dažādas saslimšanas, piemēram, urīnceļu infekcijas, nierakmeņus, prostatas palielināšanos, uroģenitālo vēzi (piemēram, nieru, urīnpūšļa, priekšdziedzera, sēklinieku vēzi) un vīriešu seksuālās disfunkcijas.
 
Ja Jums ir šādi simptomi, ir ieteicams apmeklēt urologu:
 
  • Urīna izdalīšanās izmaiņas: Grūtības sākt urinēt, bieža vai steidzama vajadzība urinēt, biežāka urinēšana naktī, urīna nesaturēšana, vāja vai pārtraukta urīna strūkla, asinis urīnā.
  • Sāpes vai diskomforts: Sāpes vai dedzināšana urinējot, sāpes vēdera lejasdaļā, muguras lejasdaļā, cirkšņos, vai sēkliniekos.
  • Seksuālās funkcijas izmaiņas: Erekcijas problēmas, sāpes ejakulācijas laikā, samazināta dzimumtieksme.
  • Fiziskas izmaiņas: Pārmaiņas sēkliniekos, piemēram, ciets apgabals, sēklinieku izmēra vai formas izmaiņas, pārmērīgs vai neadekvāts dzimumorgānu apsārtums vai pietūkums.
  • Infekcijas pazīmes: Drudzis, drebuļi, nogurums, kas var liecināt par urīnceļu infekciju.
 
Šie simptomi var norādīt uz dažādām uroloģiskām problēmām, un savlaicīga urologa apmeklējuma nozīme var būt izšķiroša pareizas diagnozes un efektīvas ārstēšanas nodrošināšanā.
 

Urīnas nesaturēšanas ārstēšana

 
Urīnas nesaturēšana, kas pazīstama arī kā urīna inkontinence, ir stāvoklis, kad notiek nekontrolējama urīna noplūde. Šī problēma var ietekmēt gan vīriešus, gan sievietes, bet biežāk sastopama sievietēm. Urīnas nesaturēšanas veidi un cēloņi ir dažādi:
 
  • Stresa inkontinence: Notiek, pie fiziskas slodzes, piemēram, klepojot, šķaudot, smejoties vai veicot fiziskus vingrinājumus. Tādejādi provacējos nelielu urīna noplūdi.
  • Urgentā inkontinence: Saistīta ar steidzamu, bieži vien nekontrolējamu, vajadzību urinēt, bieži dēļ pārāk aktīvas urīnpūšļa muskulatūras.
  • Jauktā inkontinence: Apvieno gan stresa, gan urgentās inkontinences simptomus.
  • Pilēšanas inkontinence: Urīna nesaturēšana, kas notiek, ja urīnpūslis neiztukšojas pilnībā urinācijas laikā. 
 
Urīnas nesaturēšanas cēloņi var būt dažādi, piemēram, urīnceļu sistēmas slimības, nervu sistēmas traucējumi, fiziskas izmaiņas (īpaši pēc dzemdībām vai menopauzes), liekais svars, noteiktu medikamentu lietošana un dzīvesveids.
 
Ārstēšanas metodes ir atkarīgas no inkontinences veida un smaguma. Tā ietver dzīvesveida izmaiņas, piemēram, svara zudumu un fiziskus vingrinājumus iegurņa muskulatūras stiprināšanai, medikamentus un ķirurģiskas procedūras (smagākos gadījumos). Medicīnas centra FORTEMED urologi risina urīna nesaturēšanas problēmas, neatkarīgi no pakāpēs un smaguma.
 

Erektīlās disfunkcijas ārstēšana

 
Erektīlā disfunkcija (ED) ir stāvoklis, kad vīrietim grūti sasniegt vai uzturēt pietiekami stingru erekciju seksuālajai aktivitātei. Tās ārstēšana var ietvert vairākas metodes, atkarībā no cēloņiem un smaguma pakāpes: dzīvesveida izmaiņas, medikamentozu terapiju, psihoterapiju, vakuum erekcijas ierīces vai ķirurģisku iejaukšanos, kad citas ārstēšanas metodes ir neefektīvas.
 
Ir svarīgi, lai vīrieši, kas cieš no ED, konsultētos ar ārstu, lai noteiktu precīzu cēloni un piemērotu ārstēšanas plānu. Dažreiz ED var būt agrīns brīdinājuma signāls par citām veselības problēmām, piemēram, sirds slimībām vai cukura diabētu, tāpēc ir svarīgi neignorēt šo problēmu.
 
Konsultācija ar ārstu ir svarīga, lai noteiktu piemērotāko ārstēšanas metodi.
 
 Vladislavs Kvelde Edīte Kurmiņa urologs bērnu urologs
 


FORTEMED urologi

 
Medicīnas centrā FORTEMED strādā augsti kvalificēti urologi, kas specializējas gan mūsdienīgās ārstēšanas metodēs, gan precīzā diagnostikā. Šie speciālisti izmanto jaunākās medicīnas tehnoloģijas un pieejas, lai nodrošinātu efektīvu un individualizētu ārstēšanu saviem pacientiem. Medicīnas centrā ir pieejamas modernas urīna analīzes, kas tiek veiktas, izmantojot augstas precizitātes diagnostikas iekārtas. Šādas analīzes palīdz identificēt dažādas urīnceļu sistēmas slimības un traucējumus, ļaujot urologiem veikt precīzu diagnozi.
 
Turklāt FORTEMED piedāvā arī Ultrasonogrāfijas izmeklējumus, kas ir svarīgs instruments urīnceļu sistēmas slimību diagnosticēšanā. Ultrasonogrāfija ļauj vizualizēt iekšējos orgānus, tostarp nieres, urīnpūsli un prostatas dziedzeri, tādējādi nodrošinot svarīgu informāciju par orgānu stāvokli un iespējamām patoloģijām. Šie izmeklējumi bieži tiek veikti tieši pieņemšanas laikā, nodrošinot ātru un efektīvu pacientu izmeklēšanu.
 
FORTEMED urologi piedāvā plaša spektra pakalpojumus. Pacientu aprūpe mūsu centrā ir balstīta uz jaunākajiem medicīnas sasniegumiem un individuālu pieeju katra pacienta vajadzībām, nodrošinot augstākos aprūpes standartus.
 
Gadījumos, kad urologam ir aizdomas par smagāku slimības gaitu, viņš pielieto Ultrasonogrāfijas izmeklējumu, kas ir iekļauts konsultācijas cenā. Tāpēc, pirms urologa apmeklējuma vēlams 3 stundas neko neēst un 1 stundu pirms izdzert ~1 litru ūdens.

Ja rodas papildus jautājumi, zvaniet FORTEMED klientu konsultantam, kas labprāt sniegs atbildes uz Jūsu jautājumiem. Telefons - 23304440.


Pieraksts on-line 
Sadarbības partneri