Alergologs

Kas ir alergologs?


Alergologs ir ārsts, kurš ir specializējies alerģisku slimību diagnostikā, profilaksē un ārstēšanā. Alerģija ir  imūnās sistēmas darbības traucējumi, kad organisms nepareizi reaģē uz apkārt esošām parastām vielām, tās uztver kā “svešas” un sāk ražot pret tām antivielas un  izraisa alerģijas izpausmes: ādā, gļotādā, elpceļos u.c (deguna tecēšanu, acu niezi, asarošanu, bronhu spazmas, nātreni utt). Alergēni var būt gan inhalējami (ziedputekšņi, mājas putekļu ērcītes, pelējums, dzīvnieku epitēlijs utt.), gan apēdami (rieksti, āboli, vēžveidīgie utt.), gan kontakta laikā saņemti: pieskaroties ādai (suņa siekalas, dažādi metāli utt.)
 

Kad ir jāgriežas pie alergologa?


Alergologs veic dažādus diagnostikas pētījumus: ādas dūriena testus, prick prick testus, nosūta uz laboratoriem izmeklējumiem, analīzēm, ādas aplikācijas testiem un provokācijas testiem. Izvērtē elpceļus, to reversibilitāti, izveido individuālo ārstēšanas plānu u.c.

Alergologa konsultācija ir ieteicama, ja:
 • ir ieilgušas vai sezonālas iesnas, 
 • šķaudīšana, 
 • abpusēja acu asarošana/ graušana, 
 • nātrene,
 • ja ir neskaidri dermatīti (kontaktedramtīts, atopiskais dermatīts u.c.), 
 • neskaidra ādas nieze,
 • tūskas, 
 • izsitumi, 
 • medikamentu alerģijas, 
 • anafilaktiskas reakcijas pret pārtikas produktiem vai plēvspārņu dzēlieniem, 
 • ieildzis klepus, 
 • aizdomas par astmu vai jau zināma astma u.c. simptomi.

Ja jums ir aizdomas par alerģiju, konsultējieties ar alergologu. Ārstēšana un izpratne par saviem simptomiem var būtiski uzlabot jūsu dzīves kvalitāti.
 

FORTEMED alergologs


Dr. Guna Ziedone ir alergologs un internists. Strādā: Slimību izmeklēšanas un ārstēšanas centrā  kā alergologs, E. Gulbja laboratorijā veic molekulāro paneļu analīzi un veido slēdzienus. SIA RAKUS Gaiļezers -  internists, Neatliekamās palīdzības ārsts. Sarkanā Krusta koledžas vieslektore internajā medicīnā un endokrinoloģijā. Dr. Guna Ziedone aktīvi paplašina savas zināšanas, apmeklējot starptautiskus kongresus, seminārus un praktiskās nodarbības gan Latvijā gan ārvalstīs. Šogad piedalījusies kongresā ”EAACI  Hybride Congress 2023” ar abstraktu: Evaluation of immunological and biochemical assays in patients with chronic spontaneous urticaria’’, piedalījusies “Hereditary Angioedema with mutation in the plasmiongen gene” abstrakta izveidē. 


 

Pieraksts pie FORTEMED alergologa


Medicīnas centrā FORTEMED mēs nodrošinām, ka mūsu pacienti saņem augstākā līmeņa aprūpi un uzmanību. Lai ērti pierakstītos pie mūsu speciālista alergologa, Jums ir divas iespējas. Elektroniski pierakstīties varat mūsu mājaslapā, nospiežot sarkano pogu zemāk un sekojot vienkāršiem norādījumiem. Ja Jums ir kādi jautājumi vai vēlaties konsultēties par brīvo laiku, mūsu pacientu koordinatori ar prieku palīdzēs, telefona numurs – 23304440. Viņi nodrošinās, ka Jūs saņemsiet labāko piemēroto laiku Jūsu vizītei.


Mūsu galvenā prioritāte medicīnas centrā FORTEMED ir pacientu apmierinātība. Mēs vēlamies, lai Jūs saņemtu kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus komfortablā un patīkamā vidē. Mūsu komanda no visas sirds cenšas nodrošināt, ka Jūs saņemsiet vajadzīgo aprūpi pēc iespējas īsākā laikā. Uzticēties mūsu profesionālajai komandai, un mēs rūpēsimies par Jūsu veselību.


 
Sadarbības partneri