Diennakts asinsspiediena monitorēšana

Diennakts asinsspiediena monitorēšana ir metode, kas ļauj mērīt asinsspiedienu nepārtraukti 24 stundu laikā. Šī metode sniedz precīzu asinsspiediena rādījumu attēlojumu un interpretāciju, kas ietver arī miega laiku. Rezultāti palīdz apstiprināt augsta asinsspiediena diagnozi vai spiediena svārstības un veidot ārstēšanas plānu.

 

24-часовой мониторинг артериального давления проводится как для взрослых, так и для детей с 5 лет.

 

Kad ir nepieciešama Diennakts spiediena monitorēšana?

 
Diennakts spiediena monitorēšana tiek izmantota vairāku iemeslu dēļ, tostarp, lai:
  • Apstiprinātu hipertensijas diagnozi.
  • Noteiktu, kā asinsspiediena izmaiņas ir saistītas ar ikdienas aktivitātēm un miega modeļiem.
  • Pārbaudītu, cik efektīvi ir lietotie asinsspiediena medikamenti.
  • Identificētu asinsspiediena atšķirības starp rādījumiem medicīnas iestādē un mājās.
 
Ambulatorā asinsspiediena monitorēšana var palīdzēt plašam cilvēku lokam, ieskaitot pacientus, kuriem:
 
  • Ir diagnosticēts augsts asinsspiediens, bet vēl nav uzsākta ārstēšana.
  • Nepieciešamas izmaiņas asinsspiediena medikamentos.
  • Joprojām ir augsts asinsspiediens, neskatoties uz medikamentiem.
  • Lieto citas zāles, kas var ietekmēt asinsspiedienu.
  • Ir reģistrētas hipotensijas epizodes (zems asinsspiediens).
  • Ir augsts asinsspiediens grūtniecības laikā.
 
Ambulatorā asinsspiediena monitorēšana ir precīza un efektīva metode asinsspiediena mērīšanai, un tā sniedz veselības aprūpes sniedzējiem labākus datus nekā tikai asinsspiediena mērījumi medicīnas iestādēs.

 

Kā notiek Diennakts spiediena monitorēšana?

 
24 stundu asinsspiediena monitorēšana tiek veikta, izmantojot nelielu ierīci, kas savienota ar roku un piestiprināta pie jostas vai siksnas. Šī ierīce regulāri reģistrē asinsspiedienu un sirdsdarbības ātrumu, parasti ik pēc 15 līdz 30 minūtēm dienas laikā un ik pēc 60 minūtēm naktī. Šīs mērīšanas tiek veiktas gan dienā, gan naktī, lai iegūtu detalizētu priekšstatu par asinsspiediena izmaiņām dienā un naktī.
 
Izvēloties 24 stundu periodu monitorēšanai, ieteicams izvēlēties dienu, kas vislabāk atspoguļo ikdienas rutīnu. Pacientiem jāplāno uzturēt žurnālu par darbībām šajā periodā, piemēram, par miega un ēšanas laikiem, kā arī jāfiksē jebkādi simptomi. Jāizvairās no intensīvām fiziskām aktivitātēm, peldēšanas vai dušas, un nevajadzētu noņemt ierīci bez ārstniecības personāla atļaujas.
 
Iegūti monitorēšanas laikā rezultāti tiks interpretēti ar sertificētu kardiologu vai bērnu kardiologu, atbilstoši vecumam un anamnēzei. Uz tā pamata ārstējošais specialists nozīmēs pacientam atbilstošo terapiju vai koriģēs esošo.

 

Kāpēc izvēlēties FORTEMED diagnostiku?

 
Medicīnas centrs FORTEMED izceļas ar augsti kvalificētu speciālistu komandu diennakts spiediena monitorēšanā. Šajā jomā mūsu klientiem palīdz kardiologs Dr. Daiņus Gilis un bērnu kardiologs Emīls Šmitiņš. Abi speciālisti ir atbilstoši sertificēti un ir guvuši speciālas zināšanas darbam ar šīs tehnoloģijas palīdzību, nodrošinot augstāko līmeņa diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.
 
Mūsu centrā tiek izmantota īpaši kompakta un precīzi kalibrēta iekārta – ASPEL ABPM-308. Šis aparāts ir atzīts par augstākā līmeņa produktu medicīnas tehnikas jomā, saņemot prestižo zelta medaļu 2022. gada Poznaņas starptautiskajā izstādē kā izcils medicīnas produkts. ASPEL ABPM-308 izceļas ar ārkārtīgu precizitāti un augstu jutīgumu datu sniegšanā, kas ir būtiski svarīgi precīzai diagnostikai un efektīvai ārstēšanai.
 
FORTEMED piedāvā šo pakalpojumu gan pieaugušajiem, gan bērniem, sākot no 3 gadu vecuma. Ir būtiski, ka mūsu izmantotā ierīce ir piemērota un ērta lietošanai dažāda vecuma un izmēru pacientiem. Tas nodrošina ne tikai augstu kvalitātei diagnostikas precizitāti, bet arī pacienta komfortu un drošību visas monitorēšanas laikā. Mūsu mērķis ir nodrošināt katra klienta individuālās vajadzības, garantējot maksimālu aprūpes efektivitāti un klienta apmierinātību.