Holtera monitorēšana


Kas ir Holtera monitorēšana?


Holtera monitorēšana (Holtera EKG) Medicīnas centrā FORTEMED ir ideāls risinājums pacientiem, kas vēlas detalizēti izpētīt savu sirds stāvokli, detalizēti fiksējot to mierā un brīvas aktivitātēs apstākļos no 24 līdz 168 stundu laikā ar tālāku padziļināto sirds ritma datu analīzi.

Mūsu centrs izmanto 12-kanālu premium Holter reģistratorus, kas ir daudz precīzāki par 3-kanālu iekārtām, ļaujot nepalaist garām pat vāji pamanāmas sirds darbības nianses. Šī augsta diskretizācijas pakāpe nodrošina precīzu un uzticamu diagnostiku.

Holtera monitorēšana Medicīnas centrā FORTEMED ir pieejama bez garām rindām un ārstēšanas uzsākšana var notikt laicīgi, nesagaidot slimības smagāku stāvokli. Izmeklējuma rezultāti tiks pieejami Datamed.lv datubāzē un nodrošināti 5 dienu laikā pēc iekārtas noņemšanas.

Holtera monitorēšana tiek veikta gan pieaugušajiem, gan bērniem no 5 gadu vecuma.


 
Holtera monitorēšanas metode ir katram cilvēkam rekomendēta vismaz reizi dzīvē, lai detalizēti izpētītu sirds īsto stāvokli un pie nepieciešamas uzsāktu ārstēšanu.  Holtera monitorēšana ir pamata sirds diagnostikas metode, kurai nav kontrindikāciju un kura neietekmē cilvēka organismu, kas padara to par viegli pieejamu un piemērotu visu kategoriju pacientiem.
 
Holtera monitorēšana ļauj novērtēt pacienta sirds darbību ikdienas apstākļos (sirds reakcija, fizisku un emocionālu slodzi, sirds stāvoklis miega laikā, sirds ritms un darbība diennakts garumā). Ar Holtera reģistratoru pacients var turpināt ikdienas dzīvi gandrīz nejūtot pie ķermeņa piestiprināto iekārtu. Iekārtas svars ir aptuveni 70 grami un izmērs 7x5 cm.
 

Kā notiek Holtera reģistratora uzstādīšana un noņemšana?

 
Nekāda īpaša sagatavošanās iekārtas uzstādīšanai nav nepieciešams. Uzstādīšanas laiks ir aptuveni 20 minūtes. Specialists uzliks reģistratoru, piestiprinās elektrodus, pārbaudīs signāla kvalitāti un dos iespēju pacientam atgriezties pie ierastās dzīves.
 
Pēc 24 vai 48 stundām (atkarīgs no ārsta norīkojuma) pacientam ir jāatgriežās medicīnas centrā un jānoņem iekārtu. Šis process aizņem līdz 10 minūtēm.
 
Holtera monitorēšanu veic:
  • Pie sirds ritma traucējumiem;
  • Pie diskomforta krūtīs vai elpas trūkuma;
  • Pie periodiski paātrināta pulsa;
  • Pie sirds slimību vēstures, gados vecākiem pacientiem;
  • Pie sūdzībām par galvas reiboņiem vai ģīboņiem.
 
Izmeklējuma rezultāti tiks nodrošināti 5 dienu laikā pēc iekārtas noņemšanas.
 
Holtera monitorēšanas rezultātu interpretēšanu veic FORTEMED kardioloģijas eksperti:
  • pieaugošajiem, pieredzējušais kardiologs, aritmologs dr. Daiņus Gilis. Viņš ir Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra ārsts-karidologs, Latvijas Ģimenes hiperholesterinēmijas reģistra konsultējošais ārsts un Latvijas universitātes medicīnas fakultātes pasniedzējs;
  • bērniem, augsti kvalificēts  bērnu kardiologs, pediatrs dr. Emīls Šmitiņš, kurš īpaši specializējas dažādu bērnu sirds patoloģiju diagnostikā un ārstēšanā. Viņš ir zināms ar augstu profesionalitāti un zinātnisku darbību, ko veic gan kā bērnu kardiologs Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, gan kā pasniedzējs Rīgas Stradiņa universitātē.

 


Holtera monitorēšana bērniem


Šis izmeklējums ļauj detalizēti izvērtēt bērna sirds ritmu un sirds pavadošo sistēmu darbību. Atbilstoši vecumam un ķermeņa izmēriem, katrā konkrētajā gadījumā tiek izvēlēta 3 vai 12 novadījumu iekārta, lai pēc iespējas mazāk traucētu bērna ikdienas aktivitātēm.

Vecākiem ir svarīgi emocionāli sagatavot bērnu izmeklējumam, paskaidrojot, ka 24 stundu laikā bērna ķermenim tiks piestiprināti elektrodi, lai reģistrētu sirds aktivitāti. Šī iekārta ir droša, neizdod skaņas un  nekādi neiedarbojas uz bērna organismu-  tā ir paredzēta tikai sirds elektroaktivitātes reģistrēšanai.

Ir svarīgi uzsvērt, ka visi materiāli, kas tiek izmantoti iekārtas uzstādīšanai un piestiprināšanai, ir hipoalerģiski un nerada apsārtumu vai niezi. Ja bērna āda ir īpaši jutīga, ieteicams pirms procedūras konsultēties ar ārstējošo dermatologu, alergologu vai pediatru.


Ko darīt ar Holtera monitorēšana rezultātiem?


Holtera monitorēšana ir metode, kas ļauj detalizēti uzraudzīt pacienta sirdsdarbību noteiktā laika posmā. Šāda veida monitorēšana ir sevišķi vērtīga sirds ritma traucējumu, jeb aritmiju, noteikšanai.

Kad pacients saņem Holtera monitorēšanas rezultātus, ir svarīgi nekavējoties konsultēties ar kardiologu. Speciālists izanalizēs datus, lai noteiktu jebkādas novirzes vai neregularitātes sirdsdarbībā. Pēc tam, balstoties uz šo analīzi, kardiologs izstrādās individuālo terapijas plānu pacientam. Dažos gadījumos, ja tiek konstatēti nopietni ritma traucējumi vai citas sirds darbības problēmas, var būt nepieciešams veikt papildu izmeklējumus. Viens no šādiem izmeklējumiem var būt Ehokardiogrāfija, kas palīdz novērtēt sirds kambaru funkciju un struktūru.

Tāpēc ir būtiski, ka pacients pievērš uzmanību Holtera monitorēšanas rezultātiem un aktīvi sadarbojas ar medicīnas speciālistiem, lai nodrošinātu savas sirds veselību un izvairītos no iespējamiem komplikācijām nākotnē.
 

Pieraksts uz FORTEMED Holtera monitorēšanu


Izvēloties Holtera monitorēšanu Medicīnas centrā FORTEMED, pacienti saņems profesionālu un precīzu diagnostiku, ātru rezultātu saņemšanu, kā arī ērtu un neuzkrītošu iekārtu, kas ļauj turpināt ikdienas dzīvi. Izvēlies Medicīnas centru FORTEMED un parūpējies par savu sirds veselību!
 
Ja rodas papildus jautājumi, zvaniet FORTEMED klientu konsultantam, kas labprāt sniegs atbildes uz Jūsu jautājumiem. Telefons - 23304440.

 
Sadarbības partneri