Neiroķirurgs

Neiroķirurgs ir medicīnas speciālists, kas specializējies centrālās un perifērās nervu sistēmas traucējumu diagnostikā, profilaksē un ārstēšanā.
 
Neiroķirurgs ir kompetents gan ķirurģiskās, gan konservatīvās (bez ķirurģijas) ārstēšanas metodēs. Šis speciālists veic diagnosticēšanu  smadzeņu, nervu sistēmas un mugurkaula ķirurģiskām saslimšanām. Lai mazinātu pacienta sāpes, neiroķirurgi izmanto ne tikai ķirurģiskas ārstēšanas metodes, bet arī invazīvo pretsāpju terapiju (piemēram, blokādes) un dažādas manipulācijas.
 
Neiroķirurgs var palīdzēt pacientiem ar šādiem simptomiem un traucējumiem:
 • Smagas, ilgstošas galvassāpes;
 • Kustību traucējumi (koordinācijas zudums vai muskuļu vājums);
 • Sejas vai ķermeņa vienpusēja muskuļu vājuma izpausmes;
 • Muguras sāpes.
 

Kā strādā neiroķirurgs?

 
FORTEMED medicīnas centra neiroķirurga pieeja ir balstīta uz pacienta individuālajām vajadzībām un veselības stāvokļa. Pirmajā tikšanās reizē neiroķirurgs uzklausa pacienta sūdzības, pārbauda refleksus, muskuļu spēku, jutīgumu, kā arī perifērās un veģetatīvās nervu sistēmas stāvokli. Lai to paveiktu, FORTEMED medicīnas centrs izmanto speciālus instrumentus un veic vienkāršus testus, kas neizraisa sāpes vai diskomfortu pacientam.
 
Neiroķirurgs strādā sadarbībā ar citiem speciālistiem, piemēram, neirologiem, radiologiem un fizioterapeitiem, lai nodrošinātu pacientiem visaptverošu un efektīvu ārstēšanas plānu. Neirotiski traucējumi var ne tikai radīt fiziskas sāpes, bet arī ietekmēt dzīves kvalitāti un emocionālo līdzsvaru, tādēļ mēs aicinām pacientus nekavējoties sazināties ar mums un pierakstīties pie neiroķirurga uz konsultāciju, tiklīdz rodas aizdomas par iespējamu nervu sistēmas patoloģiju.
 

Kādas saslimšanas ārste neiroķirurgs?


Neiroķirurgs ir medicīnas speciālists, kas ārstē traucējumus, slimības un traumas, kas ietekmē centrālo un perifēro nervu sistēmu. Neiroķirurgi ārstē gan iedzimtas, gan iegūtas saslimšanas, kā arī traumas. 

Dažas no biežāk sastopamajām saslimšanām un stāvokļiem, ko ārstē neiroķirurgi:
 • Galvas smadzeņu un muguras smadzeņu audzēji;
 • Cerebrovaskulārās slimības;
 • Galvas smadzeņu un muguras smadzeņu traumas;
 • Deģeneratīvas mugurkaula saslimšanas (starpdisku trūci, spondilozi, spinālo stenozi un citas slimības, kas izraisa muguras sāpes un/vai neiroloģiskus traucējumus);
 • Nervu kompresijas sindromi (karpālā kanāla sindroms vai kubitālā kanāla sindroms);
 • Epilepsija;
 • Hidrocefālija;
 • Perifērās nervu sistēmas traumas;
 • Parkinsona slimība un citas kustību traucējumu slimības;
 • Trigeminālā neiralģija un citas sāpju sindromi (trigeminālās neiralģijas vai glossofaringeālās neiralģijas gadījumi).

Šis nav pilnīgs neiroķirurga ārstēto saslimšanu un stāvokļu saraksts, taču tas dod nelielu ieskatu par to, kādas slimības neiroķirurgs ārstē un kā viņš var palīdzēt pacientiem ar nervu sistēmas traucējumiem.


 
FORTEMED medicīnas centrā augstas kvalitātes neiroķirurga pakalpojumus nodrošina dr.Jūlija Dolgopolova, kas ir P. Stradiņa Klīniskās universitātes slīmnicas neiroķirurgs un Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzēja. Dr. Dolgopolova pilnveido savu profesionalitāti un zināšanas piedaloties starptautiskās medicīnas konferencēs un simpozijos, kā arī sadarbojas ar ārvalstu kolēģiem. Tādēļ medicīnas centrā FORTEMED tiek  izmantotas modernākās tehnoloģijas, ārstēšanas metodes un starptautiski atzīti standarti pacientu konsultēšanā un ārstēšanā.

Mūsu pieeja ir visaptveroša un vērsta uz  pacientu. Mēs ņemam vērā pacienta vēlmes un īpatnības, lai nodrošinātu atbilstošu, drošu un humānu ārstēšanu. Mēs apzināmies, cik svarīgi ir atbalstīt pacientu gan fiziski, gan emocionāli, lai palīdzētu viņiem atgūties no nervu sistēmas slimībām un traumām.

Ja Jums vai kādam no Jūsu tuviniekiem ir aizdomas par nervu sistēmas traucējumiem, nevilcinieties, sazinieties ar FORTEMED medicīnas centru un piesakieties neiroķirurga konsultācijai. Mūsu profesionālās zināšanas, pieredze un uz pacientu vērstā  pieeja nodrošinās Jums augstākā līmeņa ārstēšanu un palīdzēs atgūt dzīves kvalitāti un veselību.
 
Sadarbības partneri