Plazmoterapija (PRP)Plazmoterapija (PRP RegenLab®) - ar trombocītiem bagātas plazmas  injekcijas


Plazmoterapija (PRP), jeb ar trombocītiem bagātinātas plazmas (PRP) injekcijas kļūst arvien populārākas dažādu estētisko jautājumu risināšanā kā arī, kā pret novecošanas instruments. PRP RegenLab® (Šveice) ir abreviatūra no Platelet Rich Plasma. PRP pielieto plaša spektra gadījumos - sākot no estētiskās medicīnas un beidzot ar matu izkrišanu. Ārstēšanā tiek izmantotas paša pacienta asins šūnas, lai sasniegt maksimāli efektīvāku iedarbību apstrādātajā sejas vai ķermeņa reģionā.

PRP RegenLab® ir asins plazma pēc speciālas apstrādes, kas bagātināta ar trombocītiem. Trombocīti – tie ir asins šūnu komponenti, kas piedalās asins recēšanas procesā un papildus citiem komponentiem satur augšanas faktorus (Growth factors) un citokīnus, kas regulē audu un šūnu sadzīšanu un reģenerāciju.
 
PRP RegenLab® pielitošanas iespējas medicīnas centrā FORTEMED:
 • Estētiskā dermatoloģija un kosmetoloģija. Plazmas injekcijas palīdz ārstēt novecošanās pazīmes un palīdz atgūt sejas un ķermeņa ādas tvirtumu. Uzlabojas ādas tonis un tekstūru, pazūd pigmentācija, tādejādi samazinot vecuma pazīmes.
 • Triholoģija (matu augšanas problēmas). Normalizē matu augšanas procesu, stimulējot jauno matu paradīšanos. Pēc procedūras jaunie, ataugušie mati kļūst stiprāki.
 


Kas ir ar trombocītiem bagātināta plazma?


Ar trombocītiem bagāta plazma sastāv no diviem elementiem: plazmas jeb šķidrās asiņu daļas un trombocītiem — asins šūnu veida, kam ir svarīga loma visa ķermeņa dziedināšanā. Trombocīti ir labi pazīstami ar savām recēšanas spējām, taču tie satur arī augšanas faktorus, kas var izraisīt šūnu reprodukciju un stimulēt audu reģenerāciju vai dziedināšanu apstrādātajā zonā. Vienāršāk sakot- ar trombocītiem bagātināta plazma ir asinis, kas satur vairāk trombocītu nekā parasti.
 
Lai izveidotu ar trombocītiem bagātu plazmu, ārsts ņem asins paraugu no pacienta vēnas un ievieto to ierīcē, ko sauc par centrifūgu, kas ātri griežot asins  paraugu, atdala citus asins komponentus no trombocītiem un koncentrē tos plazmā.
 
Kas ir PRP RegenLab® injekcija?

Pēc ar trombocītiem bagātas plazmas izveidošanas no pacienta asins parauga, šo šķīdumu injicē mērķa zonā, piemēram, galvas ādā, kur notiek aktīva mātu izkrišana. Procedūras mērķis ir palielināt specifisku bioproteīnu vai hormonu koncentrāciju, ko sauc par augšanas faktoriem, noteiktā apgabalā, lai paātrinātu reģenerācijas procesu.
 
Pētījumi liecina, ka paaugstināta augšanas faktoru koncentrācija ar trombocītiem bagātā plazmā var stimulēt vai paātrināt dzīšanas procesu, atjaunot ādas elastīgumu un tiek aktivēti ādas vielmaiņas procesi, mazinot sāpes un pat veicinot matu augšanu.
 
PRP RegenLab® injekcijas tiek veiktas tieši ādā:
 • atjaunojot audu ūdens balansu (aktīva mitrināšana),
 • tiek aktivēti ādas vielmaiņas procesi,
 • sāk veidoties fibroblastu šūnas, kuras veido jaunas kolagēna un elastīna šķiedras,
 • tiek veicināta cilmes šūnu veidošanās un nobriešana,
 • uzlabojas mikrocirkulācija audos.
 
Procedūra var būt pielietota sejas, kakla, dekoltē zonām, kā arī plaukstām, vēdera, gūžu un sēžas rajoniem.
 
Procedūras rezultātā:
 • izlīdzinās ādas reljefs, aizpildās grumbas,
 • uzlabojas ādas izskats, krāsa, tekstūra,
 • notiek reģenerācijas procesu aktivizācija,
 • normalizējas ādas tonuss un turgors,
 • izlīdzinās rētas,
 • samazinās ādas iekaisuma procesi, tai skaitā akne,
 • notiek ātra ādas atjaunošanās pēc operācijām, traumām, lāzerpīlingiem, apdegumiem un apsaldējumiem.
 
Pirms un pēc PRP RegenLab®


Kāpēc tiek izmantota PRP RegenLab® ārstēšana?

PRP RegenLab® injekcijas tiek izmantotas jo tās ir:
 • Labi pārbaudīta un zinātniski pieradīta terapija;
 • Droša un ātras iedarbības metode;
 • Rezultāts ir pamanāms jau pēc dažām dienam.
 
Pirms un pēc PRP RegenLab®

PRP terapijas riski un blakusparādības:

PRP injekcija ir zema riska procedūra un parasti neizraisa lielas blakusparādības. Procedūra ietver asins ņemšanu, tāpēc jums jāpārliecinās, ka esat hidratēts un iepriekš paēdis, lai izvairītos no noģībšanas. Pēc procedūras injekcijas vietā var rasties sāpīgums un zilumi.
 
Tā kā PRP injekcijas sastāv no jūsu šūnām un plazmas, alerģiskas reakcijas risks ir daudz mazāks nekā lietojot citas injicējamas zāles, piemēram, kortikosteroīdus.
 
Medicīnas centra FORTEMED PRP RegenLab® injekcijas veic tikai ārsti-dermatologi, kas pirms procedūras detalizēti apseko pacienta ādu un veic veselības stāvokļa novērtēšanu, lai procedūra būtu piemērota atbilstoši medicīniskiem norādījumiem un nekāda gadījuma nekaitētu pacienta veselībai.


 
Sadarbības partneri