Ultrasonogrāfija (USG)

Medicīnas centrā FORTEMED ir pieejami plaša spektra Ultrasonogrāfiskie izmeklējumi:  

Vispārējā ultrasonogrāfija


Ultrasonogrāfija (USG) ir ātrs, nesāpīgs, tomēr vienlaikus informatīvs un cilvēka organismam nekaitīgs orgānu un audu vizuālās diagnostikas izmeklējums. Ultrasonogrāfija FORTEMED medicīnas centrā tiek veikta ar vismodernāko iekārtu, jaunākajām paaudzes zondēm un programmatūru, kas garantē augstāku attēlu izšķirtspēju, kā rezultātā augstāku precizitāti.

Medicīnas centrā FORTEMED tiek izmantots Mindray Resona I9, kas ir vismodernākais eksperta līmeņa ultrasonogrāfijas aparāts. Tās ir aprīkots ar jaunākajām attēlveidošanas 2D/3D/4D tehnoloģijām un ir viens no vismodernākajiem Latvijā. Ar savām unikālajām funkcijām un neierobežotu skenēšanas elastību, kā arī jauninājumiem gan aparātdaļā, gan programmatūrā, Resona I9 sniedz precīzas un savlaicīgas atbildes ārstiem. 

Ultrasonogrāfijas izmeklējumus veic pieredzējušais un augsti kvalificēts invazīvais radiologs dr. Andrejs Mundeciems, kas ir USG eksperts, kā arī kompetenta un pieredzējusi radioloģe dr. Zane Zarembo.
 
USG izmeklējumu veidi FORTEMED medicīnas centrā:
 • vēdera dobums (aknas, aizkuņģa dziedzeris, žultspūslis, žultsceļi, liesa utt.);
 • nieres un urīnceļi;
 • kakla limfmezgli un mīkstie audi;
 • vairogdziedzeris;
 • prostata.
 

Jāuzsver, ka ultraskaņas izmeklējumam ir šādas priekšrocības: tā ir pilnībā droša un nekaitīga diagnostikas metode, finansiāli pieejama un sniedz detalizētu informāciju par izmeklējamo ķermeņa daļu.

*ultrasonogrāfijas izmeklējumi bērniem tiek veikti no 14.gadu vecuma
   

Locītavu ultrasonogrāfija


Locītavu ultrasonogrāfijas mērķis - ar ultrasonogrāfijas diagnostiku var atklāt plašu patoloģiju klāstu pat agrīnā stadijā.Pārbaudes laikā ārsts var redzēt:
 • gludas vai nevienmērīgas locītavu kontūras;
 • brīvo ķermeņu esamību locītavā vai, gluži pretēji, neesamību;
 • izsvīdumu jeb šķidrumu locītavā;
 • locītavas iekšējā slāņa jeb sinoviālā apvalka iekaisumu;
 • novērtēt saišu un cīpslu stāvokli – to sastiepumi, plīsumi, iekaisumi, hroniskas izmaiņas;
 • daļēji var izvērtēt skrimšļu un menisku stāvokli;
 • konstatēt cistas pie locītavām, piemēram, Beikera cistu ceļa locītavā.

Šāda veida diagnostika ļauj noteikt patoloģiju klātbūtni ar augstu precizitāti. Ultrasonogrāfijas priekšrocība ir tā, ka nepieciešamības gadījumā ir iespējams salīdzināt simetriskās locītavas.

Indikācijas locītavu ultraskaņai:
 • locītavu, muskuļu, saišu un cīpslu traumas;
 • locītavu pietūkums;
 • sāpes locītavās vai apkārtējos audos;
 • apgrūtinātas locītavu kustības;
 • aizdomas par artrītu, bursītu, cīpslu iekaisumiem.

Locītavu ultrasonogrāfijas veidi

Medicīnas centrs FORTEMED nodrošina šādus locītavu ultrasonogrāfijas veidus:
 • Pleca locītavas ultrasonogrāfija;
 • Elkoņa locītavas ultrasonogrāfija;
 • Plaukstas un pirkstu locītavu ultrasonogrāfija;
 • Ceļa locītavas ultrasonogrāfija;
 • Potīšu un pēdu ultrasonogrāfija.

Diagnostiskā izmeklēšana nav ieteicama, ja 24 stundu laikā pirms izmeklējuma, pacientam tika veikta injekcija tieši locītavā.
 
 
 

Ginekoloģiskā Ultrasonogrāfija


Ginekoloģiskā ultrasonogrāfija ir mazā iegurņa orgānu un sieviešu reproduktīvas sistēmas vizuāla izmeklēšana ar ultraskaņu. Ultrasonogrāfija ir nesāpīga un droša diagnostikas metode, kas tiek plaši pielietota ginekoloģisko saslimšanu diagnosticēšanai un noteikšanai, kā arī grūtniecības novērošanai.


 
Ginekoloģiskā ultrasonogrāfija ir izmeklējums, kas parasti ir ginekoloģiskās vizītes neatņemama sastāvdaļa. Parasti USG tiek veikta transvagināli – ievadot zondi makstī, taču ir gadījumi kad to veic transabdomināli – caur vēdera priekšējo sienu.
 
Ar šī izmeklējuma palīdzību ārsts var noteikt dzemdes dobuma, dzemdes sieniņu, dzemdes gļotādas (endometrija), olvadu, olnīcu, urīnpūšļa, dzemdes kakla, maksts veselības stāvokli un diagnosticēt iedzimtas vai iegūtas pataloģijas un izmaiņas, kā arī labdabīgu un ļaundabīgu audzēju lokalizāciju, izmēru un attīstības, dinamikas noteikšanai.
 
Transvaginālo ultrasonogrāfiju jāveic, kad ir neizskaidrojama asiņošana no maksts, sāpes mazajā iegurnī, neauglība, ja ir aizdomas par cistām un citas izmaiņas, kā arī pārbaudot spirāles pareizu ievietošanu.
 
Ar ginekoloģiskās ultrasonogrāfijas izmeklējumu var diagnosticēt tādas saslimšanas, kā:
 • dzemdes miomas,
 • cistas,
 • iegurņa iekaisuma slimības,
 • ārpusdzemdes grūtniecību,
 • reproduktīvo orgānu vēzi.
 
Medicīnas centrā FORTEMED pieredzējuši ginekologi rūpējas par pacientes veselības stāvokli, nodrošinot ginekoloģisku palīdzību un USG diagnostiku. FORTEMED ārstu komanda piedāvā veikt ultraskaņas izmeklējumus ginekoloģijā, izmantojot jaunās paaudzes Mindrey  Resona I9 aparatūru ar augstu izšķirtspēju, kas ļauj veikt plaša spektra USG izmeklējumus eksperta līmenī.
 

Pēc izmeklējuma un iegūtajiem rezultātiem ārsts var noteikt diagnozi un nozīmēt turpmāko ārstēšanās taktiku un plānu.
 
Svarīgi! Veiksmīgai transabdominālai US diagnostikai nepieciešams pilns urīnpūslis, t.i. 2-3 stundas pirms izmeklēšanas ieteicams izdzert 500-700 ml šķidruma. Šo izmeklējumu rekomendē veikt reizi gadā arī gadījumos, kad sūdzību nav, profilaktiskos nolūkos.

   

Krūts, piena dziedzeru USG


Piena dziedzeru ultraskaņa (USG). Šo izmeklējums var veikt  medicīnas centrā FORTEMED mammologa konsultācijas ietvaros. USG palīdz ārstam vizuāli novērtēt krūšu struktūras izmaiņas, identificēt cistiskos vai audzēju veidojumus, mastītus un citas veidojumus kuriem nepieciešama ārstēšana vai novērošana. 

Medicīnas centrā FORTEMED krūšu ultraskaņa tiek veikta ar mūsdienīgāko ultrasonogrāfijas iekārtu.

Medicīnas centrā FORTEMED strādā mammologs-ķirurgs ar lielu praktisko pieredzi Pēteris Loža, kurš ar modernu iekārtu palīdzību diagnosticē un ārstē jebkuras piena dziedzeru slimības, tai skaitā labdabīgus un ļaundabīgus bojājumus. 
 
   
 

Bērnu ultraskaņas izmeklējumi


Bērnu ultraskaņas izmeklējumi ir droši un nesāpīgi, tāpēc tos var izmantot pat vismazākajiem pacientiem. Tā kā šī metode nēsā nekādu radiācijas risku, to var izmantot pat mazuļiem un zīdainiem.

Bērnu USG palīdz novērtēt daudzas orgānu sistēmas un struktūras, piemēram, kuņģa-zarnu trakti, nieres, mīkstie audumi, sirds un asinsvadi, plaušas un citi. Tās ir efektīvas diagnozējot daudzas veselības problēmas, tostarp iekaisumu, audzējus, cistu, orgānu strukturālas izmaiņas un citus stāvokļus. Turklāt ultraskaņa var palīdzēt novērtēt orgānu darbību un asins plūsmu, lai nodrošinātu pareizu funkciju.

FORTEMED medicīnas centrā ultraskaņas izmeklējumus veic pediatri, kas ir speciāli apmācīti šajā procedūrā un ir pieredzējuši strādājot ar bērniem. Ultraskaņas izmeklējumu rezultāti tiek detalizēti izskaidroti vecākiem, un tie tiek ņemti vērā izstrādājot individuālo ārstēšanas plānu.

FORTEMED medicīnas centrā ir ultraskaņas stacija, kas ir aprikota ar speciālām zondēm un programmāturu, kas ir speciāli izstrādāta bērnu ultraskaņas izmeklējumu veikšanai.

Šīs zondes ir mazākas un delikātākas, kas ir ideāli piemērotas mazo pacientu ķermenim. Speciālā programmnodrošinājuma izstrāde ir vērsta uz to, lai nodrošinātu maksimālu precizitāti un detālību attēlojumā, palīdzot ārstiem labāk redzēt un izprast, kas notiek bērna ķermenī.

Ņemot vērā ultraskaņas izmeklējumu nozīmi bērnu veselības aprūpē, FORTEMED medicīnas centrā mēs nodrošinām, ka šie izmeklējumi tiek veikti ērtā un draudzīgā vidē, lai nodrošinātu, ka Jūsu bērns jūtas droši un komfortabli.

Lai rezervētu vizīti uz USG bērnam, vecākiem ir jāzvana FORTEMED pierakstu menedžeriem pa telefona numuru - 23304440.
Sadarbības partneri