Kā atbrīvoties no hroniskām sāpēm locītavas?

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ziņojumu, aptuveni 10% pieaugušo iedzīvotāju cieš no hroniskām sāpēm, kas ir saistītas ar locītavām. Tas nozīmē, ka Latvijā no hroniskam locītavu sāpēm cieš aptuveni 70-100 tūks. cilvēku. Tādējādi ir skaidrs, ka hroniskas sāpes locītavās ir izplatītas un bieži sastopama problēma, kas ietekmē daudzu cilvēku dzīves kvalitāti.

Kā atbrīvoties no sāpēm? Vai tas ir iespējams? Skaidro medicīnas centra FORTEMED traumatologs, ortopēds dr. Mārcis Jēgers.
 
Kāpec roda hroniskas sāpes locītavās?

Hroniskas sāpes locītavās var būt saistītas ar dažādiem cēloņiem, piemēram, osteoartrīts, reimatoīdais artrīts, trauma, infekcija, fibromialģija, citi iekaisuma procesi.

Visbeidzot, ir vērts atzīmēt, ka dažreiz hroniskas sāpes locītavās var būt saistītas ar citām medicīniskām problēmām, kas var prasīt speciālista uzmanību. Tāpēc ir svarīgi konsultēties ar ārstu, lai noskaidrot sāpju cēloni un saņemtu atbilstošu ārstēšanu.
  
Kāpēc locitāvu injekcijas ir efektīvākas par tabletem?

Locītavu injekcijas var būt efektīvs veids, kā samazināt locītavu sāpes, jo tās ļauj ārstam injicēt zāles tieši skartajā vietā. Šī metode var būt efektīvāka nekā zāļu lietošana mutiski, jo injekcija nodrošina to, ka zāles tiek nogādātas tieši iekaisušajā locītavā.
 
Injekcijas var saturēt dažādas zāles, piemēram, kortikosteroīdus vai hialuronskābes, kas var palīdzēt samazināt iekaisumu, kā arī palielināt locītavu mitrinājumu, kas palīdz uzlabot locītavas kustīgumu un mazināt sāpes.
 
Turklāt, salīdzinot ar citiem veidiem, kā piegādāt zāles, piemēram, tabletes vai krēmus, injekcijas var nodrošināt ātrāku un spēcīgāku atvieglojumu no sāpēm. Injekcija var arī būt ilgstošāka un efektīvāka nekā citi veidi, jo zāles tiek piegādātas tieši uz iekaisušo zonu un nav nepieciešams gaidīt, kamēr tās iesūcas asinsritē.
 
Hialuronskābes injekcijas priekšrocības

Hialuronskābes injekcijas locītavās ir veids, kā ārstēt locītavu sāpes, kustīguma ierobežojumus un citas locītavu problēmas. Hialuronskābe ir dabiska sastāvdaļa, kas atrodas cilvēka locītavās un nodrošina locītavu smērvielas elastīgumu un mitrumu. Hialuronskābes injekcijas visbiežāk tiek lietotas, lai ārstētu osteoartrītu, kas ir slimība, kas izraisa locītavu kairinājumu un sāpes.
 
Hialuronskābes injekcijas nodrošina īpaši ilgstošu atvieglojumu no sāpēm un var uzlabot locītavu kustīgumu 2-3 reizes ilgāk par kortikosteroīdu preparātiem. Tomēr, tāpat kā citiem injekciju veidiem, arī hialuronskābes injekcijām var būt blakusparādības un riski, piemēram, īslaicīgs sāpīgum un pietūkumus injekcijas vietā. 
 
Ir svarīgi konsultēties ar savu ārstejošo ārstu, lai noteiktu, kura veida injekcija- hialuronskābes vai kortikosteroīdu injekcijas- ir piemērota konkrētai situācijai un lai uzraudzītu jebkādus iespējamos riskus vai blakusparādības.

Medicīnas centrā FORTEMED ir pieejamas gan hialuronskābes, gan kortikosteroīdu injekcijas locitāvās. Pirms jeb kāda veida injekcijām, ārsts rūpīgi izvertē problēmas butība, nosaka papildus diagnostiku un tikai tad nozīmē atbilstošu terapiju.