Endokrinologs

Medicīnas centrā FORTEMED pieņem sekojoši endokrinoloģijas specialisti:
  Bērnu endokrinologs nodrošina visaptverošu aprūpi bērniem ar hormonālās sistēmas traucējumiem, sniedzot konsultācijas pacientiem no dzimšanas līdz 18 gadu vecumam un labi orientējas fizioloģijas aspektos, sākot ar zīdainiem un beidzot ar pubertātes vecumu. 
  Endokrinologs strādā ar pacientiem, kas ir sasnieguši 18 gadu vecumu. Šis speciālists sniedz konsultācijas par saslimšanām, kas attīstās pieaugušajiem, vai kas ir pārmantotas no bērnības, bet prasa turpmāku ārstēšanu pieaugušajā dzīvē.


Endokrinoloģija ir zinātne, kas pēta endokrīno dziedzeru funkcijas, struktūru un darbību, kā arī to izstrādātos hormonus. Šī nozare pēta slimības, kuru pamatā ir endokrīno dziedzeru darbības izmaiņas. Mūsu endokrinologs ir gatavs palīdzēt pacientiem ar dažādiem iekšējās sekrēcijas dziedzeru darbības traucējumiem, izmantojot padziļinātu diagnostiku un individuāli pielāgotu ārstēšanu.Ko ārstē endokrinologs?


Endokrinologs ir ārsts, kas nodarbojas ar endokrīno dziedzeru slimību, hormonālo traucējumu un to izraisīto seku ārstēšanu.

Šie dziedzeri ražo noteiktus hormonus, kas regulē dažādus procesus organismā, tādēļ, ja tiek traucētas dziedzeru funkcijas, var attīstīties nopietnas slimības.


Visbiežāk sastopamās slimības, kuras ārstē endokrinologs:
 • Cukura diabēts;
 • Aptaukošanās;
 • Vairogdziedzera slimības (hipertireoze, hipotireoze, tireoidīts, mezgli);
 • Epitēlijķermenīšu slimības (hiperparatireoze, hipoparatireoze);
 • Osteoporoze;
 • Augšanas un seksuālās attīstības traucējumi;
 • Hipogonādisms, policistisko olnīcu sindroms (PCOS).Kāpēc apmeklēt endokrinologu?


Ja ir sūdzības:
 • Izteiktas slāpes;
 • Biežas, pēkšņas bada lēkmes;
 • Straujš svara pieaugums vai zudums;
 • Bieža un pastiprināta urinēšana;
 • Menstruālā cikla traucējumi, neauglība, spontāns aborts;
 • Sekundāro dzimumpazīmju trūkums;
 • Nogurums, vājums;
 • Matu izkrišana (alopēcija);
 • Potences trūkums vīriešiem;
 • Kaulu lūzumi bez traumatiska cēloņa.

Medicīnas centrā FORTEMED ir pieejama pamata vairogdziedzera pārbaudes metodevairogdziedzera ultrasonogrāfija, kura ir mūsdienu diagnostikas zelta standarts.

Zane Svikla, Nataļja Kapļa, Dagnija Bilinska, Ieva Štrauhmane-Brence endokrinologs

Dr. Zane Svikle ir izcila endokrinoloģe, kas sniedz padziļinātu pacientu diagnostiku, izvērtē analīzes un izmeklējumus, kā arī piemeklē vispiemērotāko ārstēšanu. Dr. Svikle specializējas cukura diabēta, aptaukošanās, vairogdziedzera slimību (hipertireoze, hipotireoze, tireoidīts, mezgli), epitēlijķermenīšu slimību (hiperparatireoze, hipoparatireoze), osteoporozes, augšanas un seksuālās attīstības traucējumu, hipogonādisma un policistisko olnīcu sindroma (PCOS) ārstēšanā. Dr. Svikle ir Latvijas Endokrinologu asociācijas, Eiropas Endokrinologu asociācijas un Latvijas Internistu asociācijas biedre, kas liecina par viņas aktīvo iesaisti profesionālajā attīstībā un jaunāko medicīnas sasniegumu integrācijā savā darbā. Viņa ir apņēmusies nodrošināt katram pacientam individuāli pielāgotu un rūpīgu aprūpi, izmantojot savas plašās zināšanas un pieredzi endokrinoloģijā.

Dr. Nataļja Kapļa ir augsti kvalificēta endokrinoloģe ar plašu pieredzi dažādu endokrīnās sistēmas slimību diagnostikā un ārstēšanā. Viņa nodrošina visaptverošu aprūpi pacientiem ar tādām slimībām kā cukura diabēts, vairogdziedzera, virsnieru un hipofīzes slimības, kā arī ar augšanas un dzimumattīstības traucējumiem, kalcija vielmaiņas traucējumiem un osteoporozi. Dr. Kapļa ir pazīstama ar savu empātisko un individuālo pieeju katram pacientam, nodrošinot personalizētu ārstēšanas plānu, kas balstīts uz jaunākajiem zinātniskajiem pētījumiem un praksē pārbaudītām metodēm. Viņa regulāri piedalās starptautiskās konferencēs un semināros, lai ieviestu modernākās un efektīvākās ārstēšanas metodes.

Dr. Dagnija Bilinska ir endokrinoloģe ar plašu pieredzi, kas specializējas dažādu endokrīnās sistēmas slimību diagnostikā un ārstēšanā. Viņa sniedz visaptverošu aprūpi pacientiem ar cukura diabētu, vairogdziedzera, virsnieru dziedzeru un hipofīzes slimībām, kā arī risina augšanas un dzimumattīstības traucējumus, kalcija vielmaiņas traucējumus un osteoporozi. Dr. Bilinska regulāri piedalās starptautiskās konferencēs un klīniskajos pētījumos, lai ieviestu modernākās ārstēšanas metodes un nodrošinātu augstākā līmeņa medicīnisko aprūpi. Viņa ir pazīstama ar savu empātisko pieeju un rūpīgo attieksmi pret katru pacientu, nodrošinot individuāli pielāgotu ārstēšanu, kas balstīta uz jaunākajiem zinātniskajiem atklājumiem. Pacienti augstu vērtē Dr. Bilinskas spēju precīzi izskaidrot diagnozi un ārstēšanas iespējas.

Pacientus no pašas bērnības līdz 18 gadiem pieņem bērnu endokrinoloģe dr. Ieva Štrauhmane-Brence. Viņa ir augsti kvalificēta profesionāle, kas ir specializējusies bērnu endokrīno traucējumu diagnostikā un ārstēšanā. Dr. Štrauhmane-Brence ir Bērnu klinīskās universitātes slimnīcas ārsts, Latvijas Endokrinologu un Latvijas Pediatru asociācijas biedre, pētniece un pasniedzēja. Plašāku informāciju par dr. Štrauhmane-Brence un bērnu endokrinologa konsultācijām var atrast mūsu mājas lapā sadaļā "Bērnu endokrinologs". 

FORTEMED endokrinologs cieši sadarbojas ar uztura specialistu, lai palīdzētu pacientam normalizēs ēšanas paradumus un optimizēt dzīves ritmu.

 
Sadarbības partneri