Podologs

Podologs ir speciālists, kas nodrošina pacienta pēdas aprūpi, diagnostiku, ārstēšanu un rehabilitāciju. Šāds speciālists var noteikt pēdu slimības agrīnā stadijā, kā arī veikt to ārstēšanu, izmantojot profesionālu FORTEMED klīnikā pieejamu aprīkojumu, lai ērti un pilnībā manipulētu ar pēdu.

Mūsdienās tādas problēmas kā diabētiskā pēda, hiperkeratoze, ieauguši nagi, kārpas ir viegli novērst, izmantojot efektīvas ārstēšanas metodes. Apmeklējums pie podologa var palīdzēt uzlabot jūsu pašsajūtu, dzīves kvalitāti un pašcieņu, atrisinot virkni ar pēdu aprūpi saistītas problēmas.

Medicīnas centrā FORTEMED ir ar jaunākajām podoloģijas iekārtām aprīkots kabinets, kurā klientiem ērtos un patīkamos apstākļos profesionāli, sertificēti podologi veic pēdu aprūpi. Individuāla pieeja un saudzīga apkalpošana garantē ārstēšanu bez diskomforta un sāpēm.
 

Pie podologa ir nepieciešams vērsties, ja ir šādas pazīmes:
  • ieaudzis nags;
  • nagu krāsas, struktūras izmaiņas;
  • bojāta, deformēta naga plāksne;
  • varžacis, kārpas;
  • papēžu plaisas;
  • pēdas deformācija - vecuma, grūtniecības, sliktu apavu, liekā svara dēļ;
  • pirkstu pietūkums vai iekaisums;
  • kāju nieze un nepatīkams aromāts.

FORTEMED podologi cieši sadarbojas ar medicīnas centra dermatologiem, ķirurgiem un traumatologiem-ortopediem, lai nodrošinātu maksimāli efektīgāko un ātrāko pēdu saslimšanu diagnostiku un ārstēšanu. Piemēram, ja varžacs, kārpas vai cita veidojuma apjoms neļauj likvidēt to ar podoloģiskiem līdzekļiem, tad pacients tik novirzīts pie dermatologiem uz krio, lāzer vai koagulācijas veidojuma destrukciju

Savlaicīga vēršanās pie podologa var palīdzēt izvairīties no daudzām problēmām nākotnē, jo speciālists agrīnā stadijā var identificēt daudzas slimības, par kurām pacients iespējams pat nezina. Noteikti neatlieciet vizīti pie ārsta, ja jums ir ieaudzis nags vai sēnīšu infekcija.

Turklāt der atcerēties, ka pēdas ir pakļautas lielai slodzei, tāpēc tām nepieciešama īpaša kopšana un uzmanība. Veltiet laiku, lai pārbaudītu to stāvokli!

 


Nagu korekcija ar skavu tehnoloģijām

Deformēti (ikdienas valodā saukti ''ieauguši'') kāju nagi ir bieži sastopama problēma, kas rada nopietnu diskomfortu un sāpes, liedzot valkāt sev tīkamus apavus un brīvi kustēties.  Naga sānu malas iespiežas naga valnītī, radot iekaisumu un pietūkumu, dažreiz pat paaugstinātu temperatūru. Smagos gadījumos var attīstīties mīksto audu iekaisums, osteomielīts vai pat asins saindēšanās (sepse).

Piedāvājam pasaulē zināmo, bet Latvijā vēl maz izmantoto metodi - nagu korekciju ar skavu tehnoloģijām, kas ir mūsdienīga, inovatīva un nesāpīga procedūra visām pacientu grupām, kas ļauj risināt visai bieži sastopamas nagu augšanas un veselības problēmas.Šī metode ir laba alternatīva operatīvai nagu ārstēšanai. Tā ir ātra, efektīva, nesāpīga un bez ķirurģiskas iejaukšanās.

Pēc skavas uzlikšanas krietni samazinās vai pilnībā izzūd traumatiskais spiediens uz naga valnīti. Saudzīgi koriģējas naga augšanas virziens. Vienmērīga skavas spiediena rezultātā, samazinās slodze uz sānu valnīti un izzūd diskomforts un sāpes. Pateicoties skavas uzbūvei nags aug tikai uz priekšu un nags ieņem pareizo, jeb fizioloģisko formu. Metodes priekšrocības ir tādas, ka skava ir saskaņota ar naga naturālo formu un neierobežo pārvietošanos.Medicīnas centrā FORTEMED pielietojas modernākas Podostrip skavas, kas ilgu zinātnisko pētījumu produkts un ar kuras palīdzību jau ir izārstēti miljoni nagu.

Svarīgi! Ārstēšanas laikā, kas varētu ilgt daži mēneši ir stingri jāievēro podologa rekomendācijas par apavu izvēli un to nēsāšanu ilgumu.