ĶirurgsĶirurģija ir plaša nozare, kas iedalās vārākās medicīnas apakšspecialitātēs. Šīs specialitātes tiek plaši pārstāvētas medicīnas centrā FORTEMED:


VISPĀRĒJAIS ĶIRURGS

Vispārējais ķirurgs ir medicīnas speciālists, kas specializējas vispārējās ķirurģijas jomā un veic dažādas ķirurģiskas procedūras, kas ietver pirmkārt vēdera dobuma pataloģijas kā arī dažādu veidojumi un defektu labojumus.

Vispārējie ķirurgi var veikt arī diagnostiskas procedūras, piemēram, biopsijas, lai noteiktu slimības cēloni un noteiktu ārstēšanas iespējas. Vispārējie ķirurģi strādā tikai ar pieaugušajiem pacientiem.

Plašāk par vispārējā ķirurga specialitāti.
 

BĒRNU ĶIRURGS

Bērnu ķirurgs ir medicīnas speciālists, kas orientēts uz bērnu veselības aprūpi, no jaundzimušajiem līdz pusaudžiem. Bērnu ķirurgs ir apmācīts atpazīt un ārstēt dažādas bērnu slimības un traumas, kas prasa ķirurģisku iejaukšanos. Šis speciālists strādā ar vēdera dobuma un muskuļu, skeleta un saistaudu sistēmas problēmām, uroloģiskām un citām pataloģijām.

Plašāk par bērnu ķirurga specialitāti.
 
 
PROKTOLOGS

Proktologs ir ārsts, kas specializējas taisnās zarnas, resnās zarnas un anālās zonas slimību ārstēšanā. Viņi nodarbojas ar dažādām klīniskām problēmām, kas var būt saistītas ar zarnu kustīgumu, sāpēm, asiņošanu, aizcietējumiem, hemoroīdiem, anālām plaisām, abscesiem un fistulām.

Proktologi var veikt ķirurģiskas un neķirurģiskas procedūras, lai diagnosticētu un ārstētu šīs slimības, un arī sniegt padomus par preventīviem pasākumiem un uztura ieteikumiem. Viņi strādā gan slimnīcās, gan privātajā praksē un bieži sadarbojas ar citiem medicīnas speciālistiem, piemēram, gastroenterologiem un ķirurgiem, lai nodrošinātu vispusīgu pacientu aprūpi.

Plašāk par proktologa specialitāti.
 
 
TRAUMATOLOGS, ORTOPĒDS

Traumatologs ir medicīnas speciālists, kas nodarbojas ar traumu un kaulu-muskuļu sistēmas traucējumu ārstēšanu. Traumatologi var veikt ķirurģiskas un neķirurģiskas procedūras, lai ārstētu traumas, kā arī kaulu un muskuļu slimības, piemēram, locītavu problēmas, iekaisumus un deformācijas.

Plašāk par traumatologa, ortopēda specialitāti.
 

ASINSVADU ĶIRURGS

Asinsvadu ķirurgs ir medicīnas speciālists, kas ārstē un diagnosticē asinsvadu slimības. Asinsvadu slimības var ietvert artēriju, vēnu un limfātisko sistēmu slimības, piemēram, aterosklerozi, varikozas vēnas, aneirismas, limfmezglu iekaisumus, dziļo vēnu trombozi un citus asinsrites traucējumus.

Plašāk par asinsvadu ķirurga specialitāti.
 

KRŪTS ĶIRURGS, MAMOLOGS

Krūts ķirurgs ir ārsts, kas specializējas krūts slimību un traumu ārstēšanā un profilaksē. Krūts ķirurgs var nodarboties ar dažādām problēmām, piemēram, krūts audzējiem, cistām, fibrozēm, krūšu deformācijām.

Plašāk par krūts ķirurga specialitāti.
 


VISPĀRĒJAIS ĶIRURGS

Ķirurgs – ārsts, kurš veic ķirurģiskas iejaukšanās, specializējies traumu (mīksto audu bojājumi), slimību, dažāda rakstura patoloģisku procesu diagnostikā un ārstēšanā. Tomēr operāciju veikšana un ķiruģiskas manipulācijas nav vienīgā ķirurgu atbildība, tiek izmantotas arī cita veida mūsdienu diagnostikas metodes (palpācija, biopsija, laboratorijas testi, ultraskaņa, fluoroskopija un citas). 

Ķirurgs iztaujā un sniedz konsultācijas pacientam un viņa ģimenes locekļiem; izvēlas optimālāko ārstēšanas režīmu, ņemot vērā pacienta vecumu, individuālās īpašības; sagatavo pacientu operācijai (uzturs, medikamenti), kā arī veic pēcoperācijas pārbaudes, rehabilitāciju un profilaksi.

Svarīgi! Par skeleta un muskuļu sistēmas traumu un bojājumu ārstēšanu atbild traumatologs, ortopēds, kas ir pieaugušu cilvēku balsta un kustību orgānu iedzimtu un iegūtu deformāciju, slimību, ievainojumu un funkciju traucējumu diagnostikas un ārstēšanas speciālists.

Kādos gadījumos ir nepieciešams sazināties ar ķirurgu?

Ķirurga palīdzība ir ārkārtīgi svarīga pie šādiem simptomiem:
 • ādas un mīksto audu pataloģijas (nobrāzumi, apdegumi, dziļas brūces, kodumi, strutojošs iekaisums utt.)
 • nekomplicēta žultsakmeņu slimība;
 • vēdera sienas trūces;
 • zemādas un ādas veidojumi;
 • pēcoperācijas perioda komplikācijas;
 • iedzimtas orgānu anomālijas;
 • iekaisuma procesi;
 • slikti dzīstošas brūces un čūlas;
 • brūču pārsiešana un šuvju noņemšana.

Ādas un zemādas veidojumu ārstēšanas iespējas

Zemādas veidojumi ir ateromas, lipomas, papilomas, hemangiomas, fibromas, dzimumzīmes, kā arī citi veidojumi. Neskatoties uz to, ka labdabīgi jaunveidojumi ir praktiski nekaitīgi veselībai, ir nepieciešama to novērošana un konsultācija ar ķirurgu.

Ambulatora ķirurģija piedāvā sekojošas manipulācijas: 
 • Ateromas ekscīzija;
 • Lipomas ekscīzija;
 • Pigmentveidojumu ekscīzija;
 • Papilomas ekscīzija;
 • Nagu malas ekscīzija;
 • Hemangiomas ekscīzija;
 • Bazaliomas ekscīzija;
 • Dzimumzīmes ekscīzija.

Ķirurģiskas manipulācijas tiek veiktas ar dažādām tehniskām metodēm, ko piemeklē katram konkrētajam gadījumam - lāzerķirurģija, monokoagulācija vai klasiska ekscīzija/incīzija.

Daži no medicīnas centra FORTEMED ķirurgiem, strādā arī proktologa ārstnieciskā subspecialitātē. Ķirurgs-proktologs sniedz konsultācijas, veic diagnostiskas manipulācijas, kā arī operatīvo vai bezoperatīvo ārstēšanu dažādu taisnās zarnas slimību gadījumos.Ārsts, kurš par savu specializāciju ir izvēlējies ķirurģiju, strādā vienā no visatbildīgākajām medicīnas jomām, ik dienu veicot neskaitāmus darba pienākumus un pieņemot nozīmīgus lēmumus. Mēs FORTEMED medicīnas centrā strādājam ar augstu profesionalitāti un pienākuma sajūtu, novērtējot mums sniegto uzticību un nodrošinot rūpes par pacientu visā ārstēšanas procesā.

Ja rodas papildus jautājumi, zvaniet FORTEMED klientu konsultantam, kas labprāt sniegs atbildes uz Jūsu jautājumiem. Telefons - 23304440.
 
Sadarbības partneri