Bērnu ārsts (pediatrs)

Medicīnas centrā FORTEMED ir pieejamiem speciālisti, kas nodarbojas ar bērnu veselību. Mūsu medicīnas centra ārsti un medicīnas personāls sadarbojas, lai nodrošinātu visaptverošu un efektīvu pieeju bērnu labklājības veicināšanai un ārstēšanai, balstoties uz jaunākajām medicīnas praksēm un pētījumiem.
 
 


PEDIATRS (BĒRNU ĀRSTS)Kas ir bērnu ārsts jeb pediatrs?

 
Bērnu ārsts, jeb pediatrs ir medicīnas speciālists, kas ir īpaši apmācīts bērnu veselības aprūpes jomā- no dzimšanas līdz pusaudža vecumam. Šis speciālists ir apmācīts, lai uzraudzītu un sekotu līdzi bērna fiziskajai, emocionālajai un sociālajai attīstībai gadu gaitā, un ir zinoš par visiem bērna attīstības posmiem.
 
Bērnu ārsts ir sava veida "galvenais kontrolieris" bērna veselības stāvokļa novērtēšanā un uzturēšanā. Viņš ir atbildīgs par regulārajām veselības pārbaudēm, vakcinācijas plānošanu, potenciālās attīstības aizkavēšanās novēršanu, slimību profilaksi un ārstēšanu. Bērnu ārsts palīdz identificēt un risināt gan medicīniskas, gan uzvedības un emocionālās problēmas, kas var ietekmēt bērna veselību un labklājību.
 
Vēl viena būtiska pediatra loma ir bērna un viņa ģimenes izglītošana par veselīga dzīvesveida nozīmi, uztura un fiziskās aktivitātes lomu bērna attīstībā, kā arī par slimību profilaksi. Pediatri regulāri saskarās ar dažādām veselības problēmām, kas ietekmē bērnus, tostarp hroniskas slimības, emocionālas problēmas un attīstības traucējumi.
 
Galvenais pediatra mērķis ir nodrošināt, lai visi bērni augtu un attīstītos veseli un spēcīgi, un, ja iespējams,  novērstu jebkādas veselības problēmas pirms tās kļūst par nopietnu saslimšanu. Pediatrs ir bērna veselības aprūpes stūrakmens un ir bērna un viņa ģimenes galvenais atbalsts veselības jautājumos.
 


Kad bērnam ir jāgriežas pie pediatra?

 
Bērnu ārsts, jeb pediatrs, ir primārā kontaktpersona par jebkādiem bērna veselības jautājumiem vai problēmām. Ir svarīgi, ka vecāki zin, kad ir nepieciešams sazināties ar pediatru, lai novērstu iespējamas veselības problēmas un nodrošinātu bērna labklājību.
 
Šie simptomi var norādīt uz veselības problēmu, kas prasa pediatra uzmanību:
 • Paaugstināta temperatūra.
 • Sāpes jebkurā ķermeņa daļā.
 • Gremošanas traucējumi.
 • Klepus un iesnas.
 • Acu apsārtums.
 • Izsitumi.
 • Attīstības anomālijas.
 
Ja pediatrs konstatē veselības problēmas vai risku, kas varētu ietekmēt bērna veselību ilgtermiņā, viņš var ieteikt papildu speciālistu apmeklējumu.
 
Piemēram, ja pediatrs konstatē problēmas ar bērna augšanu, viņš var ieteikt apmeklējumu pie endokrinologa, kas specializējas hormonu traucējumos. Ja bērnam ir problēmas ar runu, pediatrs var ieteikt runas terapeita konsultāciju. Šādi, pediatrs ir spējīgs uzraudzīt un vadīt visaptverošu veselības aprūpes stratēģiju bērnam, iesaistot nepieciešamos speciālistus.
 
Pediatri FORTEMED medicīnas centrā strādā ciešā sadarbībā ar dažādu specialitāšu ārstiem, lai nodrošinātu visaptverošu un koordinētu aprūpi. Šis pieejas veids nodrošina to, ka bērns saņem visaptverošu aprūpi, un visi veselības jautājumi tiek risināti vienā un tajā pašā vietā. Tas ļauj mums veidot individuāli pielāgotu veselības aprūpes plānu katrai ģimenei, kas atbilst bērna un viņa ģimenes unikālajām vajadzībām un mērķiem.
 
Kompleksā terapija var ietvert ne tikai farmakoloģiskas, bet arī fizioterapijas, ergoterapijas, logopēdijas, psiholoģijas un citu terapeitu pakalpojumus. Šāds integrēts pieejas veids palīdz nodrošināt, ka bērns saņem visaptverošu aprūpi, kas veicina viņa vispārējo veselību un labklājību.
 
Atcerieties, ka pediatra galvenais uzdevums ir nodrošināt bērna veselību un labklājību, tāpēc ir svarīgi sazināties ar viņu par jebkādām bažām par bērna veselību.
 


Pediatra profilaktiskas apskates - bērna veselības pamats

 
Pediatri pievērš īpašu uzmanību profilaktiskajām apskatēm. Šie apmeklējumi ne tikai palīdz kontrolēt bērna veselību, bet arī veicina uzticīgu attiecību veidošanos starp bērnu, vecākiem un ārstu, radot drošu vidi bērna veselības jautājumu apspriešanai.
 
Katras profilaktiskās apskates laikā pediatrs veic detalizētus novērtējumus par bērna fizisko un emocionālo veselību:
 
 • Fiziskā pārbaude: Pediatrs pārbaudīs bērna ķermeni, lai pārliecinātos, ka viss attīstās normāli. Tas ietver visu, sākot no galvas, auss, acu, mutes, zobu pārbaudes līdz plaušu, sirds, vēdera, ādas un kaulu struktūras pārbaudei. Bērna svars un augums tiek izmērīti un salīdzināti ar vidējiem rādītājiem, lai pārliecinātos, ka bērns attīstās normāli.
 • Veselības vēsture: Pediatrs izvērtēs bērna veselības vēsturi, lai noteiktu jebkādas iespējamās veselības problēmas vai riskus.
 • Uztura pārbaude: Uzturs ir būtiska bērna veselības daļa, tāpēc pediatrs var izvērtēt bērna uztura paradumus un ieteikt uztura izmaiņas, ja tās ir nepieciešamas.
 • Vakcināciju pārbaude: Pediatrs pārbaudīs, vai bērnam ir visas nepieciešamās vakcīnas atbilstoši vakcinācijas kalendāram.
 • Garīgās veselības pārbaude: Pediatrs var izvērtēt bērna garīgo veselību, uzdot jautājumus par bērna uzvedību mājās un skolā, kā arī pārbaudīt, vai bērnam ir kādas garīgās veselības problēmas.
 
Turklāt, atkarībā no bērna vecuma un individuālās veselības stāvokļa, pediatrs var ieteikt papildu pārbaudes vai analīzes, piemēram, asins analīzes, urīna analīzes vai attēlveidošanas pārbaudes (piem., rentgena vai ultraskaņas izmeklējumi), lai pārliecinātos par bērna veselību un izslēgtu iespējamas slimības.
 
 
Visbeidzot, profilaktiskās apskates laikā pediatrs izglītos vecākus par dažādiem bērna veselības jautājumiem, sniedzotbpadomus par veselības saglabāšanu un atbildēs uz jebkādiem jautājumiem, kas vecākiem varētu rasties par bērna attīstību un veselību.
 
Mūsu mērķis ir, lai jūsu bērns aug vesels un laimīgs. Profilaktiskās apskates ir būtiska daļa no šī mērķa sasniegšanas. Lūdzu, nevilcinieties sazināties ar mums, ja jums ir kādi jautājumi vai bažas par profilaktiskajām apskatēm.
 

FORTEMED pediatrs

 
Dr. Polina Popeiko ir atzīta speciāliste, kura veiksmīgi kombinē pediatrijas zināšanas ar bērnu ultrasonogrāfijas prasmēm. Šis kombinētais prasmju kopums ļauj viņai sniegt daudzpusīgu aprūpi, kas ietver pediatra konsultācijas un bērnu ultrasonogrāfijas izmeklējumus vienas pieņemšanas ietvēros. Tādējādi tiek nodrošināta visaptveroša un precīza pieeja bērna veselības aprūpei.

Kā Latvijas Pediatru asociācijas un Eiropas Medicīnas un bioloģijas ultraskaņas federācijas biedre, Dr. Polina Popeiko uzkrāj plašu pieredzi un zināšanas, kas atspoguļo viņas vēlmi pastāvīgi pilnveidoties. Turklāt, būdama projektu "Zinošs un Drošs" vadītāja, viņa aktīvi iesaistās veselības aprūpes jomā, lai uzlabotu bērnu aprūpes standartus.

Dr. Polina Popeiko izceļas ar savu personisko un rūpīgo attieksmi pret katru bērnu un viņa ģimeni. Viņas mērķis ir nodrošināt, lai katrs mazais pacients un viņa vecāki saņemtu augstākās klases aprūpi. Apzinoties, cik svarīga ir uzticība ārsta un pacienta attiecībās, Dr. Polina nodrošina, ka katrs apmeklējums tiek veikts ar pilnīgu atdevi, informējot un mierinot vecākus visos veselības jautājumos.

Poļina Popeiko pediatrs bērnu USG


FORTEMED bērnu aprūpes vērtības

 
Mēs FORTEMED medicīnas centrā uzturam piecas galvenās vērtības:
 
 • Bērnu veselība ir prioritāte - Mēs nodrošinām augstākās kvalitātes bērnu aprūpi un ārstēšanu.
 • Inovācijas - Mūsu komanda izmanto mūsdienīgas tehnoloģijas un diagnostikas metodes, lai sniegtu efektīvu bērnu ārstēšanu.
 • Individuāla pieeja - Mēs ņemam vērā bērna individuālās vajadzības un ģimenes apstākļus, lai nodrošinātu labāko iespējamo aprūpi.
 • Augsta līmeņa aprūpe - Mēs piedāvājam īpašu aprūpi un atbalstu, lai nodrošinātu bērna labklājību.
 

Kā pierakstīties pie FORTEMED pediatra?

 
Lai rezervētu vizīti pie mūsu pediatra, vecākiem ir jāzvana FORTEMED pierakstu menedžeriem pa telefona numuru - 23304440.
 
FORTEMED ir gatavs piedāvāt labāko iespējamo veselības aprūpi Jūsu bērnam. Izvēlieties mūs, un padariet savu bērnu par mūsu prioritāti!
 

     
Sadarbības partneri